Zara

Purina vanemloomaarst

img_Zara

LEMMIKLOOMATOIDU valmistamine

Mine jaotisse >

Kvaliteetse töödeldud lemmikloomatoidu andmine oma armsale lemmikule on parim viis tagada see, et kõik tema toitainevajadused saavad rahuldatud igas eluetapis ja iga elustiiliga. See ongi lemmiklooma pika tervisliku elu alus.

Kasside ja koerte toitainevajadus erineb inimeste omast väga palju ning teatud osa toitaineid saavadki nad vaid konkreetsetest koostisainetest. Näiteks on kasside eripära see, et nad vajavad kindlasti loomseid valke, mistõttu ei saa nad kunagi süüa ainult taimetoitu. Peale selle sõltub nii koerte kui ka kasside eri toitainete vajadus nende vanusest, aktiivsusest ja teistest elustiiliga seotud teguritest. Nende muutuvate vajaduste rahuldamine omatehtud toiduga on väga keeruline, sest see eeldab põhjalikke teadmisi oma lemmiklooma füsioloogilistest ja toitainevajadustest. Seega on koerale või kassile omatehtud toitu andes tõepoolest risk, et sinu lemmikloom ei saa kõiki vajalikke toitaineid. Samuti võib sel olla nii ajutisem kui ka pikaajaline kahju sinu lemmiku tervisele, näiteks probleemid luutihedusega ja/või luude moondumine.

Meil on lemmikloomatoidu valdkonnas rohkem kui 90 aasta pikkune uurimistöö ja toitumisalane kogemus ning üle 500 toitumisspetsialisti, loomaarsti, käitumis- ja toiduteadlase. See võimaldab meil teha toitu, mis kindlustab sinu lemmiklooma individuaalsele toitainevajadusele vastava järjepideva varu õiges koguses vajalikke toitaineid ja energiat.

Samuti teeme erilisi loomade ravitoite, mida saab osta loomaarsti soovitusel, et teatud haigustega loomad saaksid vajalikke abistavaid toitaineid. Näiteks kui sinu koeral või kassil on mingi koostisaine allergia, on meil just selleks toodetud hüdrolüüsitud lemmikloomatoit, mis vähendab allergilist reaktsiooni toidu suhtes. Peale selle on meil suhkurtõvega diagnoositud kassidele ravitoit, mille toime on teaduslikult tõestatud. Nimelt vajab kass seda toitu süües vähem ja harvem insuliinisüste.

Kvaliteetsel töödeldud toidul on ka teisi eeliseid, näiteks vähem terviseriske. Tänu rangele tootmisprotsessile ja mitmele ohutuskontrollile alates tooraine hankimisest kuni toodangu ladustamiseni on lõpuks valmiv lemmikloomatoit sinu lemmikule söömiseks ohutu.

Kuidas toodetakse koerte ja kasside märgtoitu?

Kuidas toodetakse koerte ja kasside kuivtoitu?