Lemmikloomad Purina kontorites

KÄPAD TÖÖL

Lemmikloomad mõjuvad meie vaimsele ja füüsilisele tervisele ning heaolule äärmiselt positiivselt. See ei kehti üksnes kodu, vaid ka kontori kohta – kui seal on lemmikloomad, nende omanikud ja teised töötajad. Virginia ülikoolis 2012. aastal korraldatud uuringu kohaselt* * olid need inimesed, kes puutusid kontoris koertega kokku, päeva edenedes vähem stressis kui need, kel sellist võimalust ei olnud. Uuring tõi ka ilmsiks, et koerad parandasid töötahet ja vähendasid stressi hoolimata sellest, kas tegemist oli töötaja enda või kellegi teise loomaga. Mida paremini töötaja end üldiselt tunneb, seda paremini ta suudab keskenduda ja tulemuslikult töötada. Lisaks mainitule aitavad loomad kontorites kaasa ka:

 • Tulemuslikkuse parandamine ja innustamine. Kui lemmikloom on läheduses, siis on töötaja lõõgastunud ja rahul ning naudib oma tööd rohkem.
 • Töörahulolu suurendamine. Purina* töötajate küsitlused on näidanud, et lemmikloomade tööle kaasa võtmine pakub olulist eelist, samuti usume, et see aitab töötajaid enda juures hoida.
 • Töötajate suhtluse soodustamine. Loomad pakuvad inimestele lisavõimalust suhelda: muidu tagasihoidlikel töötajatel on võimalik kolleegiga loomade teemal juttu teha.
 • Tervislike puhkepauside soodustamine. Koeraomanikud veedavad puhkepausid suure tõenäosusega loomaga jalutades ning tema eest hoolitsedes, mis tähendab, et nad tõusevad laua tagant püsti. Isegi paar minutit loomaga mängimist laseb ajul puhata ja vähendab stressi.
 • Töö- ja eraelu tasakaalu parandamine. Lemmikloom moodustab paljude inimeste jaoks väga olulise osa nende elust. Ettevõtted, kes julgustavad lemmikloomi tööle kaasa võtma, näitavad, et nad hoolivad oma töötajatest ning soovivad, et viimaste töö- ja eraelu oleksid tasakaalus.
 • Meie armastame loomi väga ja teeme selleks suuri jõupingutusi, et Nestlé Purina kontorid üle kogu Euroopa oleksid loomasõbralikud. Paljudes meie asukohtades külastavadki neljajalgsed sõbrad kontoreid korrapäraselt.

  On kontoreid, kuhu koerad tohivad tulla ühel päeval või nädalal aastas, aga järjest rohkem ka selliseid, kus koertel on oma püsikoht.

  Nt Purina kontor Ühendkuningriigis on lemmikloomi tööle kaasa võtnud juba 2003. aastast saadik ja meie sealne peakontor sai 2015. aastal maailma esimeseks täielikult koerasõbralikuks Nestlé kontoriks.

  Oleme veendunud, et inimestel ja lemmikloomadel on koos parem. Loomade kontorisse kaasa võtmine näitab selgelt armastust loomade vastu ja Purina väärtuste jagamist.