Purina uuenduslikud läbimurded

Kutsikas ja kassipoeg

PURINA otsib pidevalt uusi viise ja täiustab olemasolevaid, kuidas aidata lemmikloomadel elada tervemalt, õnnelikumalt ja kauem. Oleme olnud enam kui 90 aastat lemmikloomade toitumise ja hoolduse teadusliku uurimise teerajajad. Meie üle 400 liikmega toitumisekspertide, teadlaste, loomaarstide ja loomade käitumisterapeutide meeskond töötab Euroopas ja USA-s asuvas neljas peamises keskuses tohutu hulga algatuste kallal. Meie lõppeesmärk on parandada sinu lemmiklooma tervist ja heaolu igal võimalikul moel.

Siin on toodud ära mõned neist:

Kehalise seisundi tähtsuse mõistmine

PURINA loomaarstide ja teadlaste korraldatud põhjapaneva 14 aastat kestnud uuringu tulemused näitavad, et need koerad, keda toideti ideaalse kehavormi alusel – vältides nii ala- kui ka ülekaalu –, elasid kauem ja tervemalt kui nende ülejäänud pesakonnakaaslased. Uuringu tulemusel töötati välja koerte ja kasside tasakaalustatud toidud ja toitmisjuhised, et sinu lemmikloom püsiks ideaalkaalus ning saaks kõiki vajalikke toitaineid, et olla terve ja tunda end hästi. Uuringu tulemusel välja töötatud kehavormi hindamise süsteem võimaldab loomaarstidel määrata kasside ja koerte kehalist toonust senisest objektiivsemalt ja täpsemalt ning aitab neil loomaomanikele lemmiku tervisega seonduvat paremini selgitada. Hinda oma lemmiklooma koera ja kassi kehavormi hindamise töövahendi abil.

Kassitoidu uuendused

PURINA uuringute käigus on tulnud ilmsiks murrangulisi avastusi kasside vananemises. Koostisaine LONGEVIS™ sisaldab antioksüdante E-vitamiini ja beetakaroteeni, looduslikku prebiootikumi ning oomega-3- ja oomega-6-rasvhapete segu. Uuring näitas, et need kassid, kes sõid seda sisaldavat eritoitu, elasid kuni aasta aega kauem kui kassid, keda toideti standardse tasakaalustatud kassitoiduga. Seepärast ongi PURINA lisanud LONGEVISI olulise koostisainena PRO PLAN®-i eakate kasside toidu hulka.

OPTIRENAL® on ainulaadne toitainesegu, mis toetab neerude tervist ning teeb PRO PLAN-ist tipptasemel kassitoidu. OPTIRENAL-is on ühendatud sellised koostisained nagu aminohapped, asendamatud rasvhapped ja antioksüdandid ning see sisaldub mitmetes PRO PLAN-i toodetes, mis on kohandatud spetsiaalselt kas täiskasvanud, kastreeritud/steriliseeritud, tundlike või tubaste kasside vajadustega.

PURINA tõi hiljuti turule toidu PRO PLAN OPTIDERMA, mille patenditud koostis aitab säilitada naha tervist ja kasuka ilu. Toode on töötatud välja selliselt, et see aitab hoida karvapallide moodustumist kontrolli all ning aitab neil seedekulglat ohutult ja õrnalt läbida, vähendades samal ajal ka karvade väljalangemist.

Purina panust kaslaste heaolu parandamisse tunnustab ka Rahvusvaheline Kasside Meditsiini Ühing (International Society of Feline Medicine, ISFM).

Koeratoidu uuendused

PURINA ainulaadne patenteeritud OPTIAGE® toitainesegu aitab tõestatult parandada eakate koerte ajutalitlust, suurendades nende aktiivsust ja huvi mängimise vastu. Seda toitainesegu leidub toidus PRO PLAN ADULT 7+.

Purina loomaarstid ja toitumiseksperdid töötasid välja PRO PLAN-i kutsikatoidu, mis sisaldab OPTISTART® toitainesegu, see aitab tugevdada kutsika loomulikku kaitsevõimet ning tagab neile elu alguses vajalikud toitained. OPTISTART sisaldab DHA-d, mida leidub emapiimas ning mis on oluline aju ja nägemise arenguks. OPTISTART toetab tõestatult nii kohaliku kui ka süsteemse immuunvastuse teket ning stabiliseerib soolestiku mikrofloorat.

PURINA eksperdid on töötanud välja ja patentinud ka uuenduslikud retseptid suurt tõugu koertele. Need on kohandatud selliselt, et need rahuldavad looma kehakujust tingitud toitaine- ja energiavajadust. Seda uuendust kasutatakse nii meie PRO PLAN-i kutsikatoidus kui ka täiskasvanud suuretõuliste atleetlike ja robustsete koerte toitudes – et sinu suur ja aktiivne koer saaks jõudsaks kasvamiseks kõiki vajalikke toitaineid.

Kaalulangetuse uuendused

PURINA oli esimene, kes kasutas toidu suurendatud proteiinisisaldust, et aidata rasvunud koertel ja kassidel kehakaalu langetamise ajal lihasmassi säilitada. Samuti kasutasime esimestena väikese molekulmassiga proteiine, et aidata diagnoosida ja ravida toiduallergia kliinilisi nähtusid.

Uuendused, mis toetavad loomaarstide tööd

PURINA® eksperdid on töötanud nii koertele kui ka kassidele välja hulga loomaarsti määratavaid toite, et aidata arstil haigusi ravitoitumise abil ravida, tehes seda kas eraldi või ühe osana muust ravist. PURINA® töötas esimesena välja diabeeti põdevate kasside toidu, mis vähendab tõestatult loomade insuliinivajadust. Purina® ProPlan® Veterinary Diets® DM Diabetes Management® on saadaval lemmikloomakliinikutes.

PURINA eksperdid on ka koostisaine FORTIFLORA® autorid. Tegemist on kasside ja koerte probiootilise toidulisandiga. FORTIFLORA® on saadaval loomaarsti juures ning see soodustab tõestatult lemmiklooma soolestiku tööd ja tugevdab tema immuunsüsteemi. Ühtlasi on kliinilised uuringud tõestanud, et see vähendab koertel kõhupuhitust!

  • See sisaldab spetsiaalseid probiootikume, mida leidub üksnes Purina toitudes ning mis toetavad tõestatult soolestiku tervist.
  • Sisaldab garanteeritud koguse aktiivseid eluskultuure.
  • Tugevdab immuunsüsteemi.

Püüame kogu aeg uusi läbimurdeid saavutada ega väsi lemmikloomade toitumise tagamaid teaduslikult uurimast! Oleme võtnud veterinaarse toitumise uuendamise enda südameasjaks. Meie eesmärk on parandada järjepidevalt sinu lemmiklooma heaolu, et ta elaks tervelt ja õnnelikult.