Toakassi toitmine – kuidas teha tema tubane elu veel paremaks

Toakassi toitmine – kuidas teha tema tubane elu veel paremaks

Paljud kassid elavad siseruumidest väljumata pika, terve ja õnneliku elu. Tubase eluviisiga kassil on liikumiseks vähem võimalusi. Kui vähesele liikumisele lisandub toiduga saadud liigne energia, on kassil juba raske ideaalset kehavormi hoida.

​Kehakaalu kontrolli all hoidmine

Sa saad aidata oma toakassil vähendada kehakaalu ja hoida ideaalset kaalu, innustades teda regulaarselt mängima või andes toakassidele mõeldud spetsiaalset toitu. Toakasside toidud sisaldavad üldiselt rohkem proteiini ja vähem rasva. Lisaks on toitainete suhet muudetud, et sinu toakass oleks alati suurepärases vormis.

​Karvapallid

Karvapallid näivad olevat rohkem toakasside kui väljas elavate kasside probleemiks. Selle põhjuseks võib olla põhjalikum kasuka hooldamine või see, et kassi tubase eluviisi tõttu me lihtsalt paneme neid rohkem tähele. 

Paljud toakasside toidud tegelevad karvapallide tekkepõhjustega, vähendavad nende väljutamisega kaasnevaid ebamugavusi ning aitavad hoida kodu karvapallidest puhtana. Paljud sellistest toitudest sisaldavad lisakiudaineid koos pre- ja probiootikumidega, mis toetavad tervet seedimist ja aitavad karvapallidel kergemini soolestikus edasi liikuda. 

Koostisesse lisatud ained vähendavad isegi kassi liivakastist erituvaid lõhnu, mis rõõmustab nii sind kui ka sinu kassi!