Käitumine ja treenimine

Käitumine ja õpetamine

Kuidas mõista ja mõjutada oma kassi käitumist

Understanding your cat's behaviour

Understanding your cat's behaviour

Levinud küsimused kasside ja vee kohta

Paljudel omanikel on küsimusi kasside ja vee kohta. Olgugi et kassid on tuntud kui kõige märja vihkajad, käitub osa neist täpselt vastupidi. Paljud kassid ei armasta vett, kuid nende hulgas esineb individuaalseid erinevusi. Vastasime mõnele levinud küsimusele kasside ja vee kohta.
Loe lähemalt

Kassi eest hoolitsemine ja kassipsühholoogia

Kass ei vaja ainult eale ja kehalisele seisundile vastavat toitu ja liikumist. Selleks et loom oleks õnnelik, on väga oluline ka emotsionaalne kosutus ja hool.
Loe lähemalt

Kassi hävituslik käitumine

Arvatavasti on su kassil palju veidraid kombeid, mis on üks paljudest põhjustest, miks temaga on nii huvitav koos olla. Vahel võib looma käitumine sind aga üllatada – ehk on su kass näiteks kraapinud ja küünistanud asju, mida sa poleks tahtnud, et ta puutuks, või rebinud põhjuseta ribadeks paari kardinaid. Sageli seostame näritud mööblit ja üldist korralagedust üleannetu või äreva koeraga, kuid sama palju kahju võib tekitada ka kass, kellel on hävitusliku käitumise probleem.
Loe lähemalt

Kassi agressiivne käitumine

Olgugi et meie kaslastest kaaslased on suurema osa ajast armastusväärsed ja õrnad, võivad nad vahel halvas tujus olla nii nagu inimesedki. Kassi agressiivsus on teine kõige levinum käitumisprobleem pärast sirtsutamist.
Loe lähemalt

Kuidas aidata kassil foobiatest võitu saada?

Kassi ellujäämisinstinkt hoiab teda pahandustest eemal, kuid võib vahel areneda ebamõistlikuks foobiaks. Õnneks on palju viise, kuidas sa saad hirmunud kassi aidata ja ebavajalike hirmude väljakujunemist ennetada.
Loe lähemalt

Kassi käitumise ja kehakeele mõistmine

Hoolimata sellest, kas võtsid endale kassi esimest korda elus või elab loom sinu juures juba pikemat aega, soovid vahel, et teaksid, mida ta mõtleb.
Loe lähemalt

Kassi sirtsutamine – kuidas seda mõista?

Kassid on suurepärased lemmikloomad ja kuigi enamasti paneb nende käitumine meid naeratama või isegi naerma, võivad nende teod tekitada vahel hämmingut ning tunduda isegi asotsiaalsed. Näiteks sirtsutamine, mis on ebameeldiv, kui see juhtub siseruumides. Kui teie kodus on selline probleem, siis kõige parem on püüda esmalt kassi käitumist mõista ja alles seejärel lahendust otsida.
Loe lähemalt

Peod, kassid ja ilutulestik

Igaühele meeldib hästi pidutseda. Kuid kassile, kes ei ole valjude helide, rahvamasside ega tundmatute olukordadega harjunud, need ei meeldi. Seepärast anname mõne nõuande, kuidas muuta peohooaeg nauditavaks nii endale kui ka kassile.
Loe lähemalt

Miks kassid nurruvad?

Nurruva kassi kaisutamine pakub kõigile loomaomanikele tröösti. Tegemist on märguandega, et loom on õnnelik, rahul ja tunneb end sinu süles lõõgastunult, nautides talle osaks langevat tähelepanu. Või kas ikka on?
Loe lähemalt