Ookerkass

Ocicat

Ookerkass on keskmist kuni suurt kasvu loom, kelle puhul jääb hästi silma tema täpiline kasukas. Sügava ja laia rinnaga keha toetavad võimsad, lihaselised jalad. Kiilukujuline pea lõpeb kandilise lõuaga. Suured tuttidega kõrvad annavad kassile metsiku ilme. Ookerkassil on lühike ja satiinpehme karv. Ookerkassi külgi, õlgu ja tagaosa katab äratuntav täpiline muster. Täppe leidub ka jalgadel ja kõhul. Kassi laupa kaunistab M-täht. Sabal on tumedamaid täppe ja vööte ning see lõpeb tumeda otsaga. Ookerkassil on palju värvusi.

  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab sugemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Õuekass
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Ookerkass on suhteliselt uus kassitõug, mis sai alguse 1960. aastatel Ameerikas korraldatud katselistest paaritustest. Kuigi aretajad soovisid luua Abessiinia kassi kasukakirjaga Siiami kassi, sündis hoopis kuldsete täppidega elevandiluukarva kassipoeg. Kuna kass nägi välja nagu metsik otselot, sai tõug nimeks ookerkass (ingl ocicat). Pärast Ameerika lühikarvaliste kaasamist sai ookerkass ilusad hõbedased toonid, tugevad lihased ja luustiku. 1988. aastal saabusid esimesed ookerkassid Ühendkuningriiki.

Päritoluriik

Ameerika

Muud nimed

Iseloom

Kuigi ookerkass sarnaneb tänu aretusele välimuselt metskassiga, ei ole ta loomult metsik. Tegemist on intelligentse, mänguhimulise, uudishimuliku ja sõbraliku loomaga, kes võib vahel tähelepanu nõuda. Nagu kõik aktiivsed kassid, eelistab ka ookerkass viibida inimeste seltsis. Kui aga kass peab inimeste töö tõttu kogu päevaks üksi jääma, võiks võtta talle seltsiks teise kassi.

Tervis

Praegu pole teada, et sellel kassitõul esineks pärilikke terviseprobleeme.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused.  Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Ookerkassi lühike liibuv karvkate ei vaja pea üldse hoolt. Nad hoiavad karvkatte pestes piinlikult puhtana ja heas korras, kuid armastavad sugemisega kaasnevat tähelepanu.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.