Pixiebob

Pixiebob

Pixiebob on suurt kasvu kass, kes meenutab mitmel moel ilvest. Kõige silmatorkavamaks sarnasuseks on lühike saba (pikkus võib varieeruda pea olematust kuni pikani). Keha on lihaseline, nägu pirnikujuline ja kõrvad karvatuttidega. Soe karvkate hoiab kehast eemale ja on kollakat või punakat värvi, mida katab täpiline kasukakiri. Enamikul kassidel on käppade all musta värvi karv ja nahk, kõrvaotstes tutid, palju kõrvakarvu, mustad mokad, valged karvad silmade ümber ning mustad silmaääre nahad. Tavaliselt on pixiebob lühikarvaline kass, kuid esineb ka pikakarvalisi isendeid. Silmavärv on kas kuldne või rohekaskollane. Pixiebob on üks väheseid kassitõuge, kelle tõustandard lubab polüdaktüülsust (lisavarbaid). Kassil võib olla kuni seitse varvast.

  • Mänguline ja uudishimulik
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Mingil määral jutukas kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab sugemist iga päev
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Pixiebob sai kassitõuna alguse 1980. aastatel USA-s. Aretusse kaasati metsikuma välimusega talukasse ja teisi kasse, kes meenutasid Põhja-Ameerika ilvese ning kodukassi ristandit. Nime on tõug saanud Pixie-nimeliselt kassipojalt, kes samuti aretuse alguses osales. Pixiebob jõudis Euroopasse 2001. aastal, kuid pole siin eriti levinud.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Pixiebob on enesekindel, seltsiv ja aktiivne kass. Osa on seltsivamad, osa tagasihoidlikumad. See kass on kuulus oma

Tervis

Pixiebob'i tervise kohta on teada võrdlemisi vähe, samas pole andmeid, et esineks tõule omaseid terviseprobleeme. Mõned pixiebob'id on polüdaktüülsed, mis tähendab, et neil on tavalisest rohkem varbaid. Selle omaduse sallimine aretuses pole üldiselt siiski soovitatav, sest lisavarbad võivad põhjustada probleeme.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Pixiebob'i lühikest karvastikku on lihtne hooldada. Pikema karvaga kassid vajavad rohkem abi. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu korrapäraselt vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.