Selkirkreks

Selkirk Rex

Tegemist on keskmist kuni suurt kasvu tugeva luustikuga kassiga. See annab talle üllatavalt kaaluka ja jõulise välimuse. Tal on jässakas kehaehitus, lühike koon ja ümar pea. Kassid võivad olla nii lühi- kui ka pikakarvalised. Kõik karvastikus esinevad karvatüübid on lokkis ja annavad karvkattele mõnusa pehmuse. Kasuka lokilisus võib muutuda olenevalt vanusest, soost, kliimast ja aastaajast. Pikakarvaliste kasside sabalokid on sulgjad ja hoiavad laiali. Kassi nägu raamivad pikemad kaelusekarvad. Selkirkreksi karvastik esineb kõigis värvitoonides ja kasukakirjades.

  • Mänguline ja uudishimulik
  • Sõbralik, ent iseseisev kass
  • Vaikne kass
  • Suuremat ja turskemat tõugu kass
  • Vajab sugemist iga päev
  • Allergiaohtlik tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Päritolu

Pikakarvaline selkirkreks on saanud nime Selkirki mägede järgi Wyomingis. 1987. aastal sündis sealses loomade varjupaigas kassipoeg, kelle karv oli tavatult lokkis. Katselise aretuse käigus selle isendi ja tema järeltulijatega selgus, et lokkis karvastik on dominantne omadus, mis esines pooltel kassipoegadel. Teiste reksitõugude puhul on see retsessiivne omadus. Selkirkreks on USA-s ja Kanadas väga populaarne. Tänu paksule lokkis kasukale kutsutakse teda seal lambakassiks (ingl sheep cat).

Päritoluriik

USA

Muud nimed

Lambakass

Iseloom

Selkirkreks on ergas ja aktiivne, ent leebe ja tundeline kass. Ta oskab mugavust hinnata ja istub hea meelega süles, et hellitusi saada. Samuti armastab ta ka mängida ja on seega suurepärane perelemmik.

Tervis

Selkirkreks võib elada kõrge vanuseni. Osa selkirkrekse võib kannatada kiilanemise käes. Kuna tõu aretamisel on kasutatud Pärsia kasse, testitakse polütsüstilist neeruhaigust, mida esineb peamiselt Pärsia kassidel. Nii nagu kõiki kasse, tuleb ka seda tõugu vaktsineerida, teha talle parasiiditõrjet ja käia temaga korrapäraselt loomaarsti juures tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Hooldamine

Pikakarvalise selkirkreksi karvastik vajab igapäevast kerget hooldust, et pusadest ja karvatortidest lahti saada. Selleks sobib hästi laia piivahega kamm. Lühikarvaliste kasside sugemisvajadus on väiksem. Liigse hoolduse tagajärjel võivad mõlemal tüübil lokid kaduda.

Parim kassitõug lastega perre

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.

Cat

Kas see tõug sobib sulle?

Igal kassil on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised kassitõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite kassiga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldust pakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakassile uue kodu ja teise võimaluse pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Uut ja seda päris oma kodu ootavaid kasse on väga palju. Igaühel neist on oma taust, paljud ei ole eelmise kodu kaotuses ise sugugi süüdi ja tahaksid väga sinu pere liikmeks saada. Hea mainega varjupaik otsib kassile omanikku väga hoolikalt. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõulooma, siis tuleb sul leida usaldusväärne kassikasvataja. Tõukassi või -kassipoja ostmise suurim eelis on see, et tead kuigivõrd ette, missuguse looma saad. Lisateavet kasside nakkushaiguste, geneetilise eelsoodumuse või hooldusvajaduste kohta saad oma veterinaararstilt – siis oled täielikult valmis teda oma kodus tervitama.

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis on vaja korda ajada.