Millele kassi tiinuse ja poegimise ajal tähelepanu pöörata?



Kassi tiinus on väga põnev aeg ja me mõistame täiesti, et oled loomaomanikuna sel ajal pisut mures ning soovid oma lemmiku suhtes veelgi suuremat armastust ja hoolt üles näidata. Ära muretse – kassid saavad õnneks enda eest hoolitsemisega suurepäraselt hakkama!
Probleemse tiinuse ohumärgid
On teatud ohumärgid, mis viitavad, et teie kassi tiinusega on probleeme. Kui märkate midagi allpool järgnevast, siis pöörduge viivitamata loomaarsti poole.
- Kass ei tunne huvi söömise vastu. Kassi söögiisu võib küll vahetult enne poegimist kahaneda, kuid kogu ülejäänud tiinuse jooksul ei tohiks tal sellega probleeme olla.
- Loom on silmanähtavalt stressis ja/või ärritunud; nutab kõvemini kui see oleks normaalne; lakub genitaale, kuid kassipoegi ei sünni.
- Te märkate tiinuse mistahes etapis või poegimise ajal ebanormaalset halvalõhnalist tupevoolust või veritsust.
- Kass käib sagedamini liivakastis, pissib verd või kükitab ilma pissimata. Tegemist võib olla emakapõletikuga, mis võib ravimata jätmise korral mõjutada ka sündimata kassipoegi.
On väga oluline teada, kuidas saad kassi tiinuse ja poegimise ajal aidata. Purina pakub loomaomanikele asjatundlikku nõu, et nad võiksid oma lemmikutele sel ajal toeks olla.
Poegimisjärgsed ohumärgid

Enne poegimiseks pikali heitmist muutub teie kass rahutumaks. Te ei pea tema kõrval istuma – käige teda lihtsalt korrapäraselt kontrollimas. Sekkuge ja võtke loomaarstiga ühendust üksnes järgmistel juhtudel:
- 3–4 tundi pärast poegimise algust ei ole kassipojad ikka veel sündinud (vaata kassi poegimine).
- Hoolimata enam kui tunni kestnud kokkutõmmetest ei ole kassipoegi sündinud. Te peaksite sellest kõhupiirkonda vaadates aru saama.
- 24 tundi pärast poegimise algust ei ole kõik kassipojad veel sündinud (kui te ei tea loodete arvu, siis peate laskma loomaarstil kassi läbi vaadata).
- Platsentasid ei ole sama palju kui sündinud kassipoegi – võimalik, et platsenta(d) on peetunud.
- Te näete kassipoega, kuid kass ei suuda teda pressimisest hoolimata väljutada.
Üsna sageli juhtub, et osa kassipoegi ei sünni elusalt. See teeb teid mõistagi kurvaks, aga teadke, et ema see ei tohiks ärritada. Kui poegimise ajal saab üks või mitu kassipoega hukka, siis ei ole vaja loomaarstiga ühendust võtta
Poegimisjärgsed ohumärgid
Palju õnne! Teie kass sai emaks! Ta peaks kiiresti taastuma ja emadusega harjuma. Hoidke siiski silma peal, et panna tähele järgmisi ohumärke ja võtta nende ilmnemisel loomaarstiga ühendust.

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.