Millele kassi tiinuse ja poegimise ajal tähelepanu pöörata?

Kassi tiinuse ajal tekib harva komplikatsioone, kuid vahel juhtub seda siiski. Selleks et aidata kassil uued karvakerad probleemideta ilmale tuua, annab meie loomaekspertide meeskond nõu, milliseid ohumärke tuleks tähele panna.
Millele kassi tiinuse ja poegimise ajal tähelepanu pöörata?
Millele kassi tiinuse ja poegimise ajal tähelepanu pöörata?
Millele kassi tiinuse ja poegimise ajal tähelepanu pöörata?

Kassi tiinus on väga põnev aeg ja me mõistame täiesti, et oled loomaomanikuna sel ajal pisut mures ning soovid oma lemmiku suhtes veelgi suuremat armastust ja hoolt üles näidata. Ära muretse – kassid saavad õnneks enda eest hoolitsemisega suurepäraselt hakkama!

Probleemse tiinuse ohumärgid

On teatud ohumärgid, mis viitavad, et teie kassi tiinusega on probleeme. Kui märkate midagi allpool järgnevast, siis pöörduge viivitamata loomaarsti poole.

 • Kass ei tunne huvi söömise vastu. Kassi söögiisu võib küll vahetult enne poegimist kahaneda, kuid kogu ülejäänud tiinuse jooksul ei tohiks tal sellega probleeme olla.
 • Loom on silmanähtavalt stressis ja/või ärritunud; nutab kõvemini kui see oleks normaalne; lakub genitaale, kuid kassipoegi ei sünni.
 • Te märkate tiinuse mistahes etapis või poegimise ajal ebanormaalset halvalõhnalist tupevoolust või veritsust.
 • Kass käib sagedamini liivakastis, pissib verd või kükitab ilma pissimata. Tegemist võib olla emakapõletikuga, mis võib ravimata jätmise korral mõjutada ka sündimata kassipoegi.

On väga oluline teada, kuidas saad kassi tiinuse ja poegimise ajal aidata. Purina pakub loomaomanikele asjatundlikku nõu, et nad võiksid oma lemmikutele sel ajal toeks olla.

Poegimisjärgsed ohumärgid

Agitated black cat

Enne poegimiseks pikali heitmist muutub teie kass rahutumaks. Te ei pea tema kõrval istuma – käige teda lihtsalt korrapäraselt kontrollimas. Sekkuge ja võtke loomaarstiga ühendust üksnes järgmistel juhtudel:

 • 3–4 tundi pärast poegimise algust ei ole kassipojad ikka veel sündinud (vaata kassi poegimine).
 • Hoolimata enam kui tunni kestnud kokkutõmmetest ei ole kassipoegi sündinud. Te peaksite sellest kõhupiirkonda vaadates aru saama.
 • 24 tundi pärast poegimise algust ei ole kõik kassipojad veel sündinud (kui te ei tea loodete arvu, siis peate laskma loomaarstil kassi läbi vaadata).
 • Platsentasid ei ole sama palju kui sündinud kassipoegi – võimalik, et platsenta(d) on peetunud.
 • Te näete kassipoega, kuid kass ei suuda teda pressimisest hoolimata väljutada.

Üsna sageli juhtub, et osa kassipoegi ei sünni elusalt. See teeb teid mõistagi kurvaks, aga teadke, et ema see ei tohiks ärritada. Kui poegimise ajal saab üks või mitu kassipoega hukka, siis ei ole vaja loomaarstiga ühendust võtta

Poegimisjärgsed ohumärgid

Palju õnne! Teie kass sai emaks! Ta peaks kiiresti taastuma ja emadusega harjuma. Hoidke siiski silma peal, et panna tähele järgmisi ohumärke ja võtta nende ilmnemisel loomaarstiga ühendust.

Three hours icon

Paar tundi pärast poegimist

 • Kassiema väriseb, on rahutu või ärritunud – see võib viidata madalale kaltsiumitasemele (eklampsia).
 • Kass pressib edasi, kuigi kõik kassipojad on sündinud.
Orange calendar icon

Paar nädalat pärast poegimist

 • Te märkate, et osa kassipoegi hääbuvad. See tähendab, et kassipoeg muutub nõrgaks, ei võta kaalus juurde, ei söö korralikult või on väga vaikne. Niisugune asi võib juhtuda paari esimese nädala jooksul pärast ilmaletulekut. Veendumaks, et te olete kassi poegimiseks valmis, tehke pisut eeltööd, et te teaksite, mida oodata ning kuidas võimalikke komplikatsioone ära tunda. Kui te tõite oma kassi kasvataja käest, siis saab ehk tema teile nõu anda – lõppude lõpuks on tal ju hulgaliselt kogemusi! Kui teil on kassi poegimise kohta küsimusi või muresid, siis pöörduge loomaarsti poole, kes peaks oskama teile kõike selgitada.
Purple calendar icon

Paar päeva pärast poegimist

 • Kassiema tunneb ennast halvasti, ta ei söö, oksendab või tal on palavik. Palaviku üldlevinud tunnused on söögiisu vähenemine, depressioon, energiapuudus, vähenenud joomine, värisemine ja kiire hingamine.
 • Kassi tupevoolus haiseb või sisaldab värsket verd (mustjas/punakas voolus paari nädala jooksul pärast poegimist on normaalne nähtus).
 • Kassi rinnanäärmed punetavad, on kõvad või ilmselgelt valulikud.
 • Mistahes voolus kassi nibudest haiseb, on pruun või verine.
phone

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.