Kassikindlustus uuele lemmikloomale

Kassi kindlustamine võib anda meelerahu, kergendades niigi stressirohkes olukorras murekoormat. Kassi kindlustuse valimine tundub keeruline ülesanne, kuid ära muretse – me aitame sind!
Kassikindlustus uuele lemmikloomale
Kassikindlustus uuele lemmikloomale
Kassikindlustus uuele lemmikloomale

Kassid toovad meile palju rõõmu ja on truud kaaslased. Seepärast võiks su kassil olla hea kindlustus, et teaksid näiteks ta kadumise või haigestumise pärast muretsedes – loomale on tagatud kogu vajalik abi. Lõppude lõpuks on raha kõige viimane asi, millele sa mõtled, kui kass jääb haigeks, kaob või varastatakse.

Kasside meditsiiniabi muutub kogu aeg paremaks. Sellegipoolest võib ravi olla kulukas ja kui arvestada tõbise kassi tekitatavat lisastressi, siis võib pinge olla üsna suur. Kui valid kassi jaoks sobiva kindlustuse, hajutab see osa murest, sest tead, et sul on rahaline kate olemas. Kuid oluline on valida kindlustus, mis rahuldab sinu kassi vajadusi – see tähendab, et tuleb lugeda väikses trükis kirja!

Võid pidada loomaarstiga nõu, millisest kindlustusest sinu kassil võiks kasu olla. Ka meie oleme koostanud üldise loetelu, mis on sulle abiks. Lemmiklooma kindlustuse valimine võib olla pisut keeruline ülesanne, kuid kui see on kord tehtud, ei trumpa miski üle südamerahu teadmisest, et su kass on heades kätes.

Kuidas ma tean, missugune kindlustuspoliis sobib mulle kõige paremini?

Arvatavasti uurid kõikvõimalikke poliise ja valiku tegemine võib olla keeruline, sest need tunduvad ühesugused. Selleks et sind aidata, koondasime peamised tegurid, millele kassi kindlustuse valimisel peaksid mõtlema.

Poliisi hind

Poliisi hind

Kuigi sa tahaksid oma kaslasest kaaslasele parimat võimalikku poliisi, pead arvestama, kas suudad selle hinda maksta. Kui su kassi kindlustuspoliis maksab liiga palju, tekitab see sulle üksnes lisastressi.

 • Kui suurt omavastutust tuleb iga kahjunõude korral tasuda?

  Omavastutus on rahasumma, mille sa pead tasuma enne, kui kassi kindlustusettevõte tasub ülejäänu. Kui omavastutus on suur, ei hakka sa väiksemate murede korral ilmselt kahjunõuet esitama, mis peaks kajastuma ka väiksemas kuumakses. Ainult sina tead, millised on poolt- ja vastuargumendid, kuid igal juhul peab asi tunduma sulle õiglane.

 • Kas kassikindlustus katab kõik looma ravikulud?

  Oluline on teha kindlaks, kas poliis hõlmab ka ravikulusid, nagu kliinikus viibimine, ravimid, narkoos, operatsioonid, röntgen- ja ultraheliuuring ning laboritestid. Saatekirja kate tähendab, et su loomaarst saab saata kassi edasi spetsialisti juurde.

 • Samuti uuri välja, kas kindlustus katab käitumishäirete ravi ja lisaprotseduurid, näiteks nõelravi. Vali täpselt selline kindlustus, mis tundub su kassi jaoks õige, kuid veendu, et oled kindlustuskattega rahul.

  Samuti võiksid küsida, kas kindlustuskate hõlmab loomaarsti soovitatud eridieedi kulusid või selle osalist maksumust.

 • Kas kassi vanus mõjutab kindlustuspoliisi hinda?

  Osa kindlustusettevõtteid ei väljasta poliise vanemaealistele kassidele, kuna nende puhul on kuluka ravi vajadus tõenäolisem. Mõni ettevõte palub tasuda sul osa ravist, kui kass on jõudnud teatud ikka.

 • Mis on suurim kahjunõude summa, mille võib iga haiguse eest aastas esitada?

  Loodetavasti seda küll ei juhtu, aga võibolla vajab su kass spetsialistide käe all ravi ja arved kuhjuvad. 1000€ võib tunduda küll suur maksimumsumma, mida su kindlustusettevõte on nõus tasuma, kuid murtud luu eest esitatud arve võib olla kaks või enam korda suuremgi! Mõtle, kui suuri arveid võid oodata, kui midagi peaks juhtuma, ja otsusta selle põhjal.

 • Pea meeles, et osa kindlustusettevõtteid on kehtestanud maksimaalse kogusumma, mida nad on nõus aastas välja maksma hoolimata sellest, kui mitu haigust su kassil on diagnoositud.

 • Kas elukoht või kassi tõug mõjutab kindlustuspoliisi hinda?

  Tasub meeles pidada, et kassi tõug võib mõjutada poliisi hinda. Hinnad võivad olla kõrgemad, kui elad linnapiirkonnas. Samuti võivad need olla suuremad kassitõugude puhul, kes teadaolevalt kannatavad rohkemate tervisehädade käes. Kui sul on tõukass, siis veendu, et kaasasündinud ja pärilikud haigused oleksid kaetud. Osa poliise ei luba teadaolevate pärilike haiguste korral kahjunõuet esitada.

 • Kas kindlustus katab kolmanda isiku kulud juhul, kui su kass põhjustab õnnetuse?

  Kassid ei tee meelega pahandust, kuid vahel juhtub sedagi! Kontrolli, mis saab juhul, kui su kass põhjustab õnnetuse. Vaata kodus ringi ja loe kindlustuse tingimusi, sest osa poliise katab ka õigusliku vastutuse lemmiklooma tekitatud kahju või vigastuse eest.

 • Kas mitme lemmiklooma pealt saab hinnasoodustust?

  Paljud ettevõtted annavad hinnasoodustust, kui sinu kodus elab mitu lemmiklooma, mis on loomaarmastajale hea uudis. Uuri, mida pakutakse.

Icon - Cat blue

Mida poliis pakub?

 • Kas kindlustusettevõte tasub kulud, kui kass kaob või varastatakse?

  Osa ettevõtteid teeb tervikväljamakse, kui su kass läheb hulkuma, kaob või varastatakse. Kontrolli ka üle, kas su poliis katab otsimiskuulutuste trükkimise ja leiutasu maksumuse.

 • Kas ettevõte teeb ühekordse makse, kui kass tuleb magama panna?

  Keegi ei soovi seda, kuid vahel peame oma lemmikutega hüvasti jätma. Kui see on nii, pakub osa poliise ühekordset makset, mis on oluline tõukasside ja -kassipoegade puhul, kes võisid maksta mitusada naela.

 • Kas poliis tasub kassiga seotud hädaolukorra tõttu tühistatud puhkuse eest?

  Kui see on nii, siis ei kata kassi kindlustusettevõte arvatavasti sellise haiguse ravikulusid. Enamik neist tasub kahjunõude eest üksnes juhul, kui kass haigestus poliisi kehtivuse ajal. Osa ettevõtteid ennistab sellise haiguse kindlustuskatte, kui su kass ei vaja teatud aja jooksul ravi. Küsi ettevõttest, kas selline tingimus kehtib sulle.

 • Milliseid piiranguid poliisid veel toovad?

  Loe oma poliisi tingimusi, veendumaks, et sa ei jää kogemata kindlustuskattest ilma. Näiteks osa poliise katab hambaravikulud juhul, kui sa käid loomaga vähemalt kord aastas loomaarsti juures hambaid kontrollimas. Osa võib nõuda, et loom on saanud õigel ajal kõik vaktsiinid. Loe kassikindlustuse väikses trükis kirja, et oleksid piirangutega kursis ja saaksid kassile täieliku kindlustuskatte!

Cat playing

Olgugi et valida on paljude poliiside vahel, peaksid siinsed küsimused aitama sul leida sellise, mis sobib nii sulle kui ka su kassile. Seejärel võid nautida lemmiku seltskonda muretult, olles valmis kõigeks, mis saatusel varuks.

phone

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.