Kas teil on ülekaaluline koer?

Nii nagu inimesed, võivad ka koerad vahel kaalus juurde võtta, eriti kui nad jäävad vanemaks ja passiivsemaks.
Koeraga aias mängimine
Koeraga aias mängimine
Koeraga aias mängimine

Kas minu koer on ülekaaluline?

Loomaarst oskab teile tavapärase läbivaatuse käigus öelda, kas koer on ülekaaluline või mitte, aga väikest looma on lihtne ka ise vannitoakaaluga kaaluda. Kaaluge end ära, võtke koer sülle ja kaaluge end koos loomaga, saadud vahe ongi looma kaal. Suurt tõugu koeraga võib see keeruliseks osutuda, nii et jätke tema kaalumine loomaarsti visiidi ajaks.

Looma täpsemaks hindamiseks kasutage meie kehavormi hindamise töövahendit. Koera kehalise seisundi määramine võtab vähe aega ja pakub teile võimalust loomaga kvaliteetaega veeta.

Light-toidud

Kui teie koer on ülekaalus, siis võite mõelda ka tema söötmisele spetsiaalse koostisega light-koeratoiduga. Sellised tooted sisaldavad vähem rasva kui standardsed koeratoidud, kuid neis on sama ohtralt asendamatuid toitaineid, nii et teie koer saab kõik vajaliku kätte ka siis, kui tema portsjon on väiksem. Kui teie koer tabib haiguse tõttu eritoitu või sööb tundliku seedimisega loomale mõeldud toitu, siis pidage enne tema menüü muutmist loomaarstiga nõu.

Kui koer on saavutanud ideaalkaalu, siis kohandage tema toiduportsjonit selliselt, et kehakaal jääks püsima – te ei taha ju, et ta muutuks alakaaluliseks! Hoidke oma koera kehalisel seisundil pidevalt silma peal – nii tagate, et teie karvane sõber on terve ja õnnelik.

Kas teil on ülekaaluline koer
Be patient

Olge kannatlik

Enne kui hakkate looma kaalu langetama, on hea mõte vestelda sel teemal loomaarstiga, kuna koera kehakaal ja tervislik seisund on omavahel tihedalt seotud. Loomaarst saab aidata teil töötada välja individuaalse kaalulangetusprogrammi, samuti oskab ta hinnata, kuidas koeral kaalu langetamise ajal läheb, ning olla teile toeks.

Purina ülekaaluliste ja rasvunud koerte toidud

Purina toodab ülekaaluliste koerte jaoks mitut enim müüdud hoolikalt valitud koostisega light-toodet, millest igaüks on välja töötatud uusimate teadussaavutuste põhjal kvaliteedi, maitse ja toitvuse suhtes, et toetada koera kontrollitud kaalulangetust. Lisainformatsiooni saamiseks klõpsake kaubamärkidel.

Koera kehakaal peaks langema tasapisi, mitme kuu jooksul olenevalt sellest, kui palju konkreetne loom peab alla võtma. Vahel kulub selleks terve aasta! Kui koer kaotab kehakaalus liiga kiiresti, siis kipub see hiljem sama kiirelt tagasi tulema. Seepärast varuge kannatust!

Kas teil on ülekaaluline koer

Koera toetamine kaalu langetamisel

  • Pidage enne looma kaalu langetama asumist loomaarstiga nõu, kuna tema oskab öelda, missugune on teie koera ideaalne kehakaal ja kuidas seda saavutada. Näiteks erineb alati labradori ja kääbustõugu koera ideaalkaal. Lähtuge oma loomast. On oluline, et te laseksite looma kaaluda ja uurida võimalike varjatud haiguste või tervislike seisundite suhtes, enne kui asute tema kaalu langetama, sest kaalutõus ei pruugi olla üldse tingitud ülesöömisest.
  • Kaalu langetamiseks suurendage looma kulutatava energia hulka (liikumine, mängimine) ning vähendage toidust saadava energia kogust. Toidujäägid ja maiustused on suure kalorisisaldusega, seepärast ärge neid loomale andke ja veenduge, et ülejäänud pereliikmed peavad samuti sellest reeglist kinni. Olgugi et nad soovivad südames vaid head, on see siiski sohi tegemine!
  • Kui teil on mitu koera, siis söötke ülekaalulist looma eraldi, et ta ei varastaks teiste ülejääke. Jaotage tema toit mitmeks väiksemaks portsjoniks ning serveerige neid talle sagedamini – nii vähenevad looma näljatunne ja toidu nurumine. Pidage alati koera söödud toidu üle arvestust. Loomaarst võib soovitada toidukoguse vähendamist või spetsiaalset väikse kalorisisaldusega toitu. Ärge mitte kunagi näljutage oma koera ega piirake tema toitmist, ilma et oleksite saanud loomaarstilt sellesisulise soovituse.

Loomaarstiga konsulteerimine

Kui teie koer ei võta ka vähem süües ja rohkem liikudes kaalust alla, siis pidage uuesti loomaarstiga nõu. Võibolla peitub kaalutõusu taga mõni haigus. Edukas kaalulangetamine toimub aeglaselt ja kindlalt. Kannatlikkus on edu võti!

Call us

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.