Kehavormi hindamise töövahend

Te armastate oma koera just sellisena, nagu ta on, nii et ilmselt ei tekita paar lisakilo teile just palju muret. Tervise seisukohast on see aga väga oluline!
Lamav ja jalutuskäiku ootav koer
Lamav ja jalutuskäiku ootav koer
Lamav ja jalutuskäiku ootav koer

Paljud inimesed ei tea täpselt, missugune on koera tervislik kehakaal. Kuidas siis aru saada, kas teie lemmik on oma tõu kohta õiges suuruses? Koera kehavormi punktisumma arvutamiseks ning ideaalsuuruse määramiseks järgige neid lihtsaid juhiseid. Võite juhised printida ja külmikule kinnitada, et need oleksid pidevalt käepärast. Lihtne!

Kasutage allolevat liugurit ja valige pilt, mis sarnaneb teie koeraga kõige rohkem, ning meie ütleme, kas teie loom võib olla üle-, ala- või ideaalkaalus.

Loomaekspertide välja töötatud kehavormi hindamise töövahend aitab teil kindlaks teha, kas teie lemmik on tervislikus kaalus või mitte. Me ei taha kaalu üle tähtsustada, see ei pruugi olukorrast täit pilti anda. Koera kehavormi hindamise töövahend eeldab, et te panete koerale käed külge ning hindate tema suurust imelise kasuka all. Enne kui otsustate, kas teie koer on tervislikus suuruses ja kujus, peate oma looma eri nurkade alt vaatlema, et saada temast täielik ülevaade. Olge kannatlik ja hell – selline puudutamine võib tunduda koerale võõras. Ärge muretsege, ta harjub.

Vaadake Purina elanikkonna Zara lühikest videot, mis näitab, kuidas kontrollida oma koera keha seisundit

Miks on saleda joone hoidmine nii oluline?

Mõni arvab ehk ülekaalulise koera kohta, et ongi rohkem, keda armastada, kuid nali naljaks – ülekaal põhjustab hulga terviseprobleeme. Ülekaalulisus võib mõjutada ka teie koera eluiga, lühendades seda kuni kahe aasta võrra. Samuti tähendab see, et loomal jääb liigeseprobleemide tõttu vähem aega liikumist ja mängimist nautida. Liigsest kehakaalust on tingitud näiteks järgmised terviseprobleemid:

  • Artriit, liigesekahjustused ja -valu
  • 2. tüüpi diabeet
  • Südamehaigused
  • Vähenenud vastupidavus aktiivsele tegevusele
  • Suurenenud riskid narkoosi ja kirurgilise sekkumise osas
  • Maksa talitluse nõrgenemine selle rasvumise tõttu

Kehavormi punktisumma määramise näide

Kas te pole kindel, et hindate looma kehalist seisundit õigesti? Kaalunumber üksi ei ütle teile, kas teie lemmikloom on heas kehalises toonuses või mitte – on aeg käed külge panna!

Koera kehavormi ideaalse punktisumma järgi peaks teie loom olema saledam, kui te arvata oskate. Omanikud kipuvad oma koera kaalu tugevalt alahindama. Iga loom on erinev ning vajab seega erinevat toitu, söötmissagedust ja liikumist. Kaks koera võivad küll ühepalju kaaluda, kuid seejuures on üks neist üle- ja teine alakaaluline, sest nende kehakuju, suurus ja tõug on erinevad. Siin on teile mõned näited lemmikloomadest, keda hinnati kehavormi töövahendi alusel. Näete, kui palju erinevusi siin leidub ning mitte üksnes kehakaalus, vaid ka suuruses ja kehakujus.

koer õues
Red phone icon

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.