Koerasport ja koera kehaline aktiivsus

Isegi kui sa jalutad koeraga iga päev eri radu või kui te armastate mõlemad pargis käia ja mängida, võid vahel tunda, et tahaksid vaheldust.
Koerasport ja koera kehaline aktiivsus
Koerasport ja koera kehaline aktiivsus
Koerasport ja koera kehaline aktiivsus

Siin tuleb mängu koeraspordi põnev maailm! Koer võib tegeleda hulga uute ja põnevate spordialadega, mis on just teda silmas pidades välja töötatud. Samuti pakuvad need lõbu sulle! Osa spordialasid nõuab erivarustust või spetsiaalset väljakut, aga mõningase loovusega saab koera ka kodus treenida.

Mitte kõik koeraspordialad ei seisne võistlemises. Tegemist on ka suurepärase viisiga teiste koertega kohtumiseks, mille kestel saad ka sina seltskonnas aega veeta. Osa koeri aga saab aru, et nad võistlevad, ja nad naudivad seda väga – eriti võidu korral! Kui koeratõug vajab palju liikumist, aitab koerasport tal liigset energiat kulutada ja hea tervise juures püsida.

Koeraspordialasid, mida sa võiksid oma koeraga proovida, on väga palju, mistõttu oleme koostanud ülevaate kõige populaarsematest. Head sportimist!

Agility

Agility on väga populaarne moodne koeraspordiala ja nagu nimigi viitab, on tegemist koera väleduse ning käskluste täitmise treenimise ja proovilepanekuga (ingl agility 'väledus').

Esimest korda prooviti seda ala 1977. aastal Cruftsi võistlusel, kus koerad jooksid lühikese võidujooksu. See oli suur õnnestumine nii osalevatele koertele kui ka nende omanikele. Selle ala edu muutus kontrollimatuks – seda lausa sõna otseses mõttes, kui osa üleannetuid ja ülielevil osalejaid plehku pistis!

Mis on agility?

 • Agility's läbib koer sinu juhendamisel takistusraja.
 • Ta jookseb rihmata, mis tähendab, et sa suunad teda üksnes häälkäskluste ja kehakeele abil, mis eeldab erakordselt head kuulekuskoolitust.

Rohke liikumine hoiab teid mõlemaid vormis ja su treenerioskused muutuvad iga harjutustunniga paremaks. Kui su koer osaleb võistlusel, on kõige olulisemad täpsus ja kiirus, aga kui veedate niisama toredalt aega, on kasu kõigist õpitud oskustest – isegi juhul, kui koer jookseb järjekindlalt tõkke alt läbi, mitte ei hüppa sellest üle.

Flyball

Enamik koeri armastab flyball'i mängida ja kui oled pealtvaataja, saad hõlpsasti aru, miks see spordiala nii populaarne on.

Mis on flyball?

 • Flyball kujutab endast kahe neljast koerast koosneva võistkonna takistusjooksu.
 • See näeb välja nii, et iga võistkonna koerad kargavad üle tõkete (tavaliselt on neid neli), jooksevad kasti juurde, aktiveerivad esikäppadega katapultseadme, püüavad sellest välja lendava palli kinni ja tormavad stardipaika tagasi.
 • Esimesena lõpetanud võistkond võidab. Hoolimata sellest, kes esikoha saab, on kõigil kahtlemata väga lõbus.

  Flyball'is on palju huvitavaid tehnikaid, mida koer saab sinult õppida. Lisaks tõkete puhtale ületamisele peab koer neile sujuvalt liginema ja hästi maanduma, et katta võimalikult pikk vahemaa võimalikult lühikese ajaga. Kaotuse või võidu võib määrata järsk pööre katapultseadme juures – selle treenimine on väga lõbus. Kui su koerale meeldib palli püüda ja rihmata täiskiirusel joosta, siis mõtle, mis ta kõik suudaks flyball'is korda saata!

Kuulekusõpe

Kuulekusõpe on rahulikum spordiala, kus ei joosta palju ja kiiresti, kuid mis nõuab nii koeralt kui ka sinult äärmist keskendumist ja motivatsiooni. Nagu nimi viitab, on tegemist koera kuulekaks õpetamisega.

Mis on kuulekuskoolitus?

 • Populaarne ja kasulik koerasport hõlmab nii põhikäsklusi, nagu „istu”, „lama” ja „kõrval”, kui ka asjade käsu peale kättetoomist.
 • Kui su koer on selles osav, võid liikuda edasi keerulisemate ülesannete juurde, hüüdes koerale käsklusi distantsilt või andes käskluse „koht” pikemaks ajaks.
 • See spordiala ei nõua nii palju kiirust kui mõni teine, aga paneb su looma muudmoodi proovile. Näed seda isegi, kui su nutikas koer püüab kõiki ahvatlevaid peibutisi eirata, et sinu käsklustele keskenduda.

Sukeldumine

Sukeldumine on võrdlemisi uus koeraspordiala, mis sobib ideaalselt kõigile kutsudele, kes armastavad vees sulistada. USA-s kaisukeldumise nime all alguse saanud koerasport on seal ääretult populaarne. Nüüd lõbustab see publikut ka Ühendkuningriigi näitustel ja muudel üritustel.

Mis on sukeldumine?

 • See spordiala näeb välja nii – koerlasest võistlejad hüppavad kordamööda hüppeplatvormilt basseinivette, et mänguasi ära tuua.
 • Lihtsalt öeldes võidab koer, kes hüppab kõige kaugemale.

  Osalevate koerte pärast ei maksa muret tunda. Näed sabaliputustest ja innukast vette viskumisest isegi, kui lõbus neil on.

Frisbi

Flying disk

Frisbi on samuti üks koeraspordimaailma meelisalasid, olgugi et sina tead seda ilmselt pigem pargis lendava taldriku loopimisena. Võimalik, et oled seda mängu koeraga juba mänginud. Lihtsalt öeldes viskad sa ketast, mille väle koer jooksu pealt kinni püüab.

See spordiala sai alguse 1970. aastatel, kui taldriku lennutamine oli inimeste seas populaarne. Otsustav hetk saabus 1974. a augustis, mil USA üliõpilane Alex Stein hüppas üleriigiliselt edastatava pesapallimängu ajal üle aia koos vahva koeraga, kelle nimi oli Ashley Whippet! Ashley hämmastas publikut, püüdes lendavaid taldrikuid 8 minutit, joostes kiirusel 35 miili tunnis ja hüpates frisbi haaramiseks 9 jala kõrgusele õhku. See trikk oli nii uus, et pesapallimäng katkestati ja spordireporterid kommenteerisid võlutud publikule hoopis frisbit. Viimaks viidi Alex mänguväljakult ära, kuid uus spordiala oli sündinud.

Mis on frisbi?

 • Kui su koerale meeldib võistluslik mäng, siis selle spordiala puhul on kõige olulisem element „püüa ja too tagasi.
 • Ühest koerast ja tolle omanikust koosnev võistkond püüab teatud aja (tavaliselt ühe minuti) jooksul nii palju taldrikut visata ja püüda kui võimalik.
 • Meeskond saab kõige rohkem punkte pika viske ja püüdmise kombinatsioonide eest. Vahel võidakse lisada vabu elemente – see annab võimaluse õppida vahvaid trikke, mida peol esitada!

  Kui su koer armastab loopimismängu või on osav hüppaja ja õhust asjade püüdja, siis võib tegemist olla just temale sobiva spordialaga.

call us

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.