Your Pet, Our Passion.
PPVD
Toimetulek pimeda kassiga
Pehmet kassi kontrollib loomaarst.

Kassi abistamine operatsioonijärgsel taastumisel

Lugemisaeg: 2 min
PPVD
Sponsor: Pro Plan Vet Diets

Pärast operatsiooni võib su kass olla nii läbielatud katsumuse kui ka tuimasti tõttu uimane. Püüa teha tema paranemine nii sujuvaks kui võimalik, kodus on sul selleks hulk võimalusi.

Sinu loomaarst annab sulle kassi seisundi kohta nõu ning määrab ülevaatuse ajad ja operatsioonijärgsed ravimid, seega pead tema juhiseid hoolikalt järgima.

Enamasti on kassid pärast tuimestamist veidi unised. Samas peaksid nad sööma ja tundma end hästi ning neil ei tohiks valus olla. Täielik paranemine võib veidi aega võtta, kuid kui sulle tundub, et midagi on valesti, võta kohe loomaarstiga ühendust.

Haavad ja õmblused

Kui su kassil on õmblused, pead neid hoolikalt jälgima. Mõni neist võib olla sisemine, kuid sa peaks oma loomaarsti teavitama, kui õmblused punetavad, on paistes, neist eritub mäda või need veritsevad. Kui niidid ise ei imendu, eemaldatakse need umbes kümne päeva pärast, aga see aeg võib olenevalt operatsiooni tüübist ja õmmeldud piirkonnast erineda. Sisemised õmblused peidetakse naha alla ja niidid imenduvad ise, kuid loomaarst võib siiski paluda tuua kassi ülevaatusele, et kontrollida, kuidas paranemine sujub.

Haavasidemed

Sidemed võivad su kassi häirida. On väga oluline hoida sidemed kuivana, sest muidu võivad need nahka kahjustada. Sidemetes kassi ei tohi õue lubada, sest ta võib need maha kratsida, märjaks teha või ära määrida. Jälgi, et sidemete kohal või all poleks naha värvimuutusi, ebameeldivat lõhna ega paistetust, samuti seda, ega kass lonka või kannata valu käes. Mure korral võta alati loomaarstiga ühendust.

Kaitsekraed

Kaitsekraed ehk Elizabethi kraed on enamasti valmistatud lehtrikujulisest plastist. Samas on nüüd saadaval ka pehmemaid kangast kaitsekraesid, mis võivad su kassile mugavamad olla. Hoia kaitsekrae puhas ja eemalda kõik toidujäägid, mis võivad kassil söömise ajal sinna pudeneda.

Kaitsekrae on mõeldud selleks, et kass ei saaks oma haavu lakkuda, hammustada ega kratsida või sidemeid närida. Kraed tuleb kogu aeg peal hoida, eriti öösel, kui kass on üksi. Kass harjub krae kandmisega kiiresti, kuid see võib segada söömist ja joomist – sel juhul eemalda see söögiaegadel.

Kui su kass on kraest väga häiritud, anna sellest oma loomaarstile teada, sest võib-olla tuleb mõelda alternatiividele.

Toitmine

Sarnaselt inimestega võivad kassid pärast tuimestamist end uimaselt tunda, seega hoolitse oma kassi eest, kui ta pärast operatsiooni ärkab. Koju jõudes anna kassile kerge eine. Paku talle loomaarsti soovitatud kergesti seeditavat toitu või anna veerand kassi tavalisest toidukogusest. Anna talle kindlasti piisavalt värsket vett ning hoia toidu- ja veekauss lähestikku, et kass ei peaks kaugele kõndima.

Liikumine

Puhkamine ja taastumine on äärmiselt vajalikud isegi väga aktiivsete kasside jaoks. Hoia oma kassi kuni niitide eemaldamiseni või loomaarsti määratud ajani toas. Sel ajal ei vaja kass füüsilist pingutust, sest igasugune liigne kehaline tegevus võib põhjustada komplikatsioone. Püüa hoida oma kass rahulikuna.

Küsi loomaarstilt, kuidas hoida oma kassi treppidel jooksmast või mööblile hüppamast. Kõige lihtsam on pidada teda ühes toas.

Veel Pro Plan Vet Dietsi artikleid

Pro Plan Vet Diets
Lugemisaeg: 1 min

Kassi neeruprobleemide mõistmine

Lugemisaeg: 3 min

Kasside toiduallergiad

Lugemisaeg: 3 min

Kassi diabeet