Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Tiine koera toitmine
pruun koer istub ja vaatab inimese süles istuvat kassi

Millised on koera tiinuse tunnused?

Lugemisaeg: 1 min

Tillukeste käppade padina ootus on ärev aeg, seda nii loomale kui ka sulle. Sageli ei ole aga sugugi lihtne aru saada, et koer on tiine.

Ükskõik, kas planeerid looma tiinust ette või on ta juba tiine – meie loomaekspertide meeskond selgitab sulle kuidas saada aru, et loom ootab poegi. Kui oled valmistunud, siis möödub looma tiinus nii tema kui ka teie seisukohast võimalikult loomulikult ja pingevabalt.

Koera tiinus

Koerad võivad tiinestuda innaajal, mis kordub umbes iga kaheksa kuu tagant. Loom on viljakas ligikaudu kolm nädalat – seda nimetatakse indlemiseks. Sel ajal võib ta paarituda ja tiinestuda, aga ka isastega kähmelda, kui ta ei tunne, et on paaritumiseks täiesti valmis. Kui sa ei soovi, et sinu emane koer paarituks, siis jaluta teda innaajal rihma otsas – nii on lihtsam vältida rüselusi pealetükkivate armunud kavaleridega.

Kuna tiinus võib osutuda kulukaks ning nii sulle kui ka loomale emotsionaalselt kurnavaks, siis on parem jätta tõuaretus professionaalidele. Kui sa ei soovi, et sinu koer tiinestuks, siis kaalu tema steriliseerimist.

Koera tiinus kestab üldjuhul 61–65 päeva, kuid silmaga nähtavad tunnused ilmnevad alles siis, kui loom on juba mõnda aega tiine olnud. Koertele teadupärast koduseid tiinuseteste ei müüda. Kuidas siis aru saada, et koer on tiine?

Sellest, et kutsikad on tulekul, annavad märku mitu asjaolu.

 

"Kutsikate ootus on põnev aeg, kuid võib sinu koera kurnata. Purina loomaekspertide meeskond varustab sind teabega, mida on vaja koera tervise tagamiseks sel perioodil."

 

Läheneva/aktiivse poegimise tunnused

Tiinuse lõpupoole võid panna tähele, et koer otsib vaikset kohta, kus poegida. Saad teda selles aidata, seades eraldatud ja soojas paigas sisse spetsiaalse pesa. Loe tiine koera eest hoolitsemise kohta lähemalt meie juhendist.

Enamik koerte poegimisi kulgeb ladusalt ja sa ei pea sekkuma. Muutunud värvusega voolus ja pressimine ilma kutsikaid sünnitamata on märgid, mis viitavad komplikatsioonidele. Kui märkad midagi eeltoodust või on sul muid kahtlusi, siis pöördu loomaarsti poole. Loe ka meie nõuandeid koera poegimise kohta.