Kehakaalu kontrollimine – 4 viisi, kuidas aidata kassil saavutada ideaalkaalu

Kehakaalu kontrollimine – 4 viisi, kuidas aidata kassil saavutada ideaalkaalu

​Uuringud näitavad, et ülekaalulistel kassidel on suurem tõenäosus terviseprobleemide tekkimiseks, näiteks diabeeti haigestumine suureneb neljakordselt.

Lisaks võib neil tekkida lonkamine, nahaprobleemid, maksa-, neeru- ja eesnäärme haigused. Nad võivad põdeda kuseteede haigusi või kannatada kõhukinnisuse pärast, neil võivad tekkida osteoartriit ja sidekoe kahjustused.

Õnneks saad saad sa õige toidu ja suhtumise abil aidata kassi saavutada ja hoida ideaalkaalu. Siin on neli head viisi, kuidas sellega alustada:

​​1. Õige toitumine

Valides toidu, mis sisaldab õiges vahekorras proteiini, rasva ja kiudaineid, aitad kaasa tervislikule kaalu langetamisele ja hoidmisele. Osad kassitoidud on loodud just selleks, et aidata sinu kassil selliseid eesmärke saavutada. Samuti võid küsida loomaarstilt abi kehakaalu taastava toitumiskava koostamiseks.

​​2. Mõõda iga einet

Järgi Purina toidupakkide tagaküljel olevaid toitmisjuhiseid ja mõõda toidukogused üle. Kui jagad päevase toidukoguse mitmeks eineks, on kass kogu päeva jooksul söönud ja rahul.

​​3. Vähenda maiuspalasid

Kui annad kassile maiuspalasid, määra koos veterinaariga kindlaks igapäevane kogus, näiteks 10% päevasest kalorikogusest.

​​4. Liikumine

Sa saad aidata ülekaalulisel kassil liigsest kaalust vabaneda, innustades teda regulaarselt liikuma. Siin on paar tegevust, mis aitavad kaalu vähendada:

• Paiguta kassitoit kassist kaugemale. Kui sa jätad kuivtoidu päevaks välja, vii see sellesse ruumi, kus sinu kass tavaliselt ei maga.
• Pane osa päevasest toidust toitmismänguasja sisse, et kass peaks toidu kättesaamiseks mängima.
• Meelita kass jooksma. Kasuta mänguasju ja mänguritva, et panna ta liikuma ja hüppama.
• Jäta mänguasjad välja, et kass saaks iseseisvalt mängida. See on oluline, kui oled ise enamuse päevast kodust ära. Vaheta mänguasju, et kassi huvi ei kaoks.

​Kombineerides mainitud tegevusi, annad ka oma panuse positiivsetele muutustele nii kassi kehakaalus kui tema enesetundes.