Tervis ja toitumine

Cats > Health and Nutrition

Kuidas hoida oma kass õnneliku ja tervena

Kasside tervis ja toitumine

Kasside tervis ja toitumine

Enda ja kassi tervise eest hoolitsemine

Suure rõõmu kõrval, mida te lemmikloomaga teineteisele pakute, on lihtne unustada, et kass pole mitte üksnes kallis pereliige, vaid võib ka sinu tervist mõjutada.
LOE LÄHEMALT

Regulaarsete loomaarsti külastuste olulisus kasside jaoks

Isegi juhul, kui sa hoiad oma kassi tervisel hoolikalt silma peal, on ikkagi hea mõte ta igal aastal loomaarsti juurde tervisekontrolli viia.
Loe lähemalt

Kasside toiduallergiad

Õnneks esineb raskeid allergiaid harva. Neid ei tohi ajada segamini rohkem levinud (ja kergemini kulgeva) toidutalumatusega. Loe, kuidas kassil allergiaid tuvastada ja mida sa saaksid teha selleks, et ta võiks elada jälle tervelt ja õnnelikult.
Loe lähemalt

Toimetulek pimeda kassiga

Loomulikult ei jää mitte kõik kassid pimedaks ja need, kes jäävad, saavad ikkagi toredat kassielu elada. Kui avastad, et su kass hakkab pimedaks jääma, peaksid tegema mõne muudatuse, et talle toeks olla.
Loe lähemalt

Kassi diabeet

Kassile meeldib ringi joosta, ronida, mänguasju togida ja uudistada. See ei pea muutuma ka siis, kui tal diagnoositakse diabeet.
Loe lähemalt

Kuidas valida kassile veekaussi?

Kui su kass ei taha juua, on ehk käes aeg osta uus veekauss. Valik on suur, aga tee natuke kodutööd ja sa leiad oma lemmikule sobiva kausi.
Loe lähemalt

Pirtsakate kasside söötmine

Kassid on tuntud kui uhked ja erilised loomad ning see kehtib ka nende söötmise kohta. Nii nagu meilgi, on igal kassil oma lemmiktoit ja -maitse, nii et pirtsakad sööjad võivad nina kirtsutada, kui neile pakutakse midagi, mis nende maitsepungi ei kõdita.
Loe lähemalt

Miks on Purina kassitoidu valik nii lai?

Armastame kasse sama palju kui sina ja teame, et soovid oma kaslasest kaaslasele vaid parimat. Kassitoidu väljatöötamisel kulutame palju aega kassiomanikega suhtlemisele, kes tuletavad meile ikka ja jälle meelde, et iga loom on omal moel kordumatu.
Loe lähemalt

Mida kassid joovad?

Erinevalt inimestest peaksid kassid jooma vaid üht jooki – vett. Hoolimata levinud uskumusest ei ole piim kassidele hea, seepärast jäta piimatooted ära. Miks?
Loe lähemalt

Toakassi söötmine

Kuna toakassidel pole nii palju võimalusi liikuda kui õuekassidel, on neil raskem vormis püsida.
Loe lähemalt

Kassi kehavormi hindamine

Selleks et teie kass oleks võimalikult terve ja õnnelik, soovitame arvutada korrapäraselt tema kehavormi punktisumma. See annab teile aimu, kas kass on õiges kaalus ja hea tervise juures või mitte.
Loe lähemalt

Kas teie kass on ülekaaluline?

Nii nagu inimesed, võivad ka kassid vahel kaalus juurde võtta, eriti kui nad jäävad vanemaks ja passiivsemaks, aga ka siis, kui nad viibivad pidevalt toas.
Loe lähemalt

Eritoitumine

Nii nagu on erinevad kasside iseloomud, on seda ka nende toitumisvajadused, mis tähendab vahel ka seda, et nad vajavad täiesti teistsugust toitu. Õnneks on saadaval palju valikuid.
Loe lähemalt

Ebaharilikud sümptomid, mida kassi juures otsida

Iseenesest mõista soovite hoolitseva loomaomanikuna, et teie kass oleks võimalikult terve ja õnnelik. Kuna kassid ei oska muret kurta, siis on keeruline aru saada, millal nad abi vajavad.
Loe lähemalt

Kassile ohtlikud ained ja mürgised toidud

Kassi uudishimu on üks neid omadusi, mis teeb temast niivõrd toreda looma, kuid samas tähendab see ka, et peate hoidma silma peal asjadel, mis võivad kassile liiga teha.
Loe lähemalt

Nõuanded kassi tervislikuks tiinuseks

Teie kassil tulevad pojad – milline suurepärane uudis! Ärge siis kogu selle elevuse keskel ära unustage, et teie kass võib vajada tiinuse ajal rohkem hoolt, poputamist ja tähelepanu.
Loe lähemalt

Millele kassi tiinuse ja poegimise ajal tähelepanu pöörata?

Kassi tiinuse ajal tekib harva komplikatsioone, kuid vahel juhtub seda siiski. Selleks et aidata kassil uued karvakerad probleemideta ilmale tuua, annab meie loomaekspertide meeskond nõu, milliseid ohumärke tuleks tähele panna.
Loe lähemalt

Kassi toitmine tiinuse ajal

Tiinus on imeline, aga väsitav, seda nii loomale kui ka teile. On oluline, et te annaksite tulevasele kassiemale spetsiaalset toitu, mida ta vajab.
Loe lähemalt

Kassi toitmine ja õige tasakaalu leidmine

Kassisõbrana soovid kindlasti, et sinu karvane kaaslane elaks kaua, tervelt, õnnelikult ja aktiivselt. Üks paremaid viise kõige selle tagamiseks on kassi toitmine tasakaalustatud toiduga, milles on esindatud viis peamist toitainete rühma: valgud, rasvad ja õlid, vitamiinid, mineraalained ja süsivesikud.
Loe lähemalt

Kasside snäkid ja maiused

Kassisõbrana oled kursis, kui raske on keelduda oma karvasele lemmikule põhitoidukordade kõrvale maiustuste pakkumisest.
Loe lähemalt

Kasside toitmine

Niipea kui sinu kass on jõudnud oma esimese sünnipäevani, on aeg mõelda tema regulaarsele toitmisrutiinile. Mänguhimulisest kassipojast saab täiskasvanud kass, seega on oluline tagada, et ta saab kõik vajalikud toitained, mida ta vajab, et olla õnnelik ja terve.
Loe lähemalt