Bokser

Boxer

Bokser on keskmise suurusega, väga lihaseline, tugev ja sügava rinnakorviga. Neil on lühike koon ja kergelt ülespoole pööratud lõug. Lühike karv võib olla kollakaspruun ja laiguline, tavaliselt valgete märgistega. Nad võivad olla ka üleni valged. Täiskasvanud isase keskmine turjakõrgus on 57–63 cm ja kaal 30–32 kg. Täiskasvanud emase ideaalne turjakõrgus on 53–59 cm ja kaal umbes 25–27 kg.

 • Vähese kogemusega omanikule sobiv koer
 • Mõningane treening nõutav
 • Naudib aktiivseid jalutuskäike
 • Naudib jalutamist 1–2 tundi päevas
 • Suur koer
 • Minimaalne ilastamine
 • Vajab hoolitsemist kord nädalas
 • Allergiaohtlik tõug
 • Jutukas ja häälekas koer
 • Valvekoer. Haugub, annab häiret ja kaitseb füüsiliselt
 • Võib kooseluks teiste loomadega vajada treeningut
 • Võib kooseluks lastega vajada treeningut

Päritolu

Bokser saadi kahest mastifi-tüüpi koerast, keda kasutati keskaegsel Saksamaal jahipidamisel. Nendega peeti jahti metssigadele, karudele ja hirvedele. Bokserite esivanemaid kasutati ka koerte ja härgade võitlustel, kui sellest sai sport. 19. sajandil ristati need tõud buldogiga ja saadi bokser.

Iseloom

Bokserid käituvad terve elu nagu kutsikad, nii et nendega on tükk tegemist. Elavate, tugevate ja lojaalsetena sobivad nad hästi lemmikloomadeks kogu perele, nii suurtele kui ka väikestele. Et nad võivad olla tormakad, ei sobi nad peredesse, kus on väga väikesed lapsed. Kartmatute ja enesekindlatena ei ole nad just suured tülinorijad, kuid vajadusel vägagi võimelised ennast kaitsma. Nad võivad hakata asju lõhkuma, kui peavad pikalt üksi kodus olema.

Tervis

Bokseritel on eelsoodumus erinevatele üsna tõsistele haigustele, eriti südameprobleemidele ja vähile. Haiguste esinemise tõenäosust aitab vähendada selle kontrollimine, et koerad on aretatud liinidest, kus neid terviseprobleeme ei esine.

Liikumine

Bokserid on väga energilised ja vajavad palju liikumist. Neile meeldib söösta avatud aladel, ajada taga palle ja lendavat taldrikut. Soovitatav on päevas tegutseda rohkem kui kaks tundi.

Toitumine

Suured koeratõud on suurema isuga ning vajavad väiksemate koertega võrreldes teistsuguses vahekorras toitained, sh vitamiine ja mineraale. Bokseritel on eelsoodumus puhituste ja maoprobleemide tekkeks. Tihedamad toidukorrad ja väiksemad kogused aitavad seda riski vähendada.

Hooldamine

Bokserite karva on lihtne hooldada, sest see on väga lühike. Karva heas seisukorras hoidmiseks võib aeg-ajalt kasutada spetsiaalset hoolduseks mõeldud kummist kinnast.

Parim koeratõug lastega perre

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.

Dog

Kas see tõug sobib sulle?

Igal koeral on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised koeratõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite koeraga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldustpakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakoerale uue kodu pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Tihtipeale tähendab see loomale elus uue võimaluse andmist. Päris oma kodu ootavaid koeri on väga palju. Hea mainega varjupaik on inimese ja looma kokkuviimisel väga hoolikas. Töötajad hindavad hoolikalt varjupaika sattunud koeri ning õpivad ka sinu peret ja eluviisi tundma, enne kui sind mõne koeraga kokku viivad. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele, mis sul enne loomale kodu pakkumist kui ka selle ajal võivad tekkida.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõukoera kutsikat, siis tuleb sul leida usaldusväärne koerakasvataja. Pöördu kennelliidu poole [LISA hüperLINK] või kennelklubi sekretäri poole, kes võib olla koostanud nimekirja saadaolevatest pesakondadest. Samuti saavad nad sind kohalike tõuaretajatega kokku viia. Soovitatav on valida selline kasvataja, kes kuulub kennelliitu ja on hõlmatud tõuaretuskavva. Külasta koeranäitusi, et kasvatajatega näost näkku kohtuda ja valitud tõugu kutsikate saadavuse kohta uurida.

Uue koera kojutoomine

Ükskõik kas tood koju väikse kutsika või täiskasvanud koera, on see kogu perele äärmiselt põnev aeg. Tähtsa päeva ootuses otsid ehk midagi, millega päevi täita. Õnneks on hulk asju, mille pead enne uue pereliikme saabumist korda ajama.