Keeshond

Keeshond

Keeshond on tavalise spitsi moodi – rebasesarnase näo, väikeste püstiste kõrvade, paksu puhvis kasuka ja hästi koheva sabaga, mis üle selja keerdub. Keskmise suurusega – täiskasvanud isaste turjakõrgus on umbes 46 cm ja emastel 43 cm, täiskasvanud kaaluvad 16–18 kg. Karv on musta ja halli segu ning pehme ja paks aluskarv on kreemjas või kahvatuhall.

 • Vähese kogemusega omanikule sobiv koer
 • Mõningane treening nõutav
 • Naudib aktiivseid jalutuskäike
 • Naudib jalutamist tund aega päevas
 • Keskmine koer
 • Heavy drool
 • Vajab hoolitsemist iga päev
 • Allergiaohtlik tõug
 • Väga häälekas koer
 • Valvekoer. Haugub ja annab häiret
 • Võib kooseluks teiste loomadega vajada treeningut
 • Võib kooseluks lastega vajada treeningut

Päritolu

Keeshond on tihedalt seotud pomeraniani ning teiste Põhja-Euroopa spitsitõugudega ning on saanud oma nime 18. sajandi Hollandi patriootide partei juhi Kees de Gyselaeri järgi. Olles koer, keda pidasid tavalised tööinimesed, on ta tuntud ka kui Hollandi praamikoer, kuna ta elas ja töötas praamidel valvuri ja seltsilisena.

Iseloom

Alati valves keeshond on loomult valvur, hoiatades oma perekonda kõige suhtes, mida ta ebasoovitavaks peab. Sõbraliku koerana on ta seltsiv, rõõmsameelne ja kiinduv – tihti kutsutakse teda naeratavaks hollandlaseks.

Tervis

Keeshond on üldiselt terve tõug. On paar teadaolevat pärilikku haigust, mis võivad tõul esineda: epilepsia ja hormonaalprobleemid (primaarne hüperparatüreoidism). Mõlema haiguse määramiseks on olemas geneetilised testid ja neid tuleks teha kõigil aretuskoertel.

Liikumine

Keeshond vajab igapäevaselt umbes tund aega liikumist ning see tegus koer naudib ka oma isehakanud valvuri rolli, patrullides oma maja ning aia juures. Tuleb veenduda, et tema haukumine ei põhjusta probleeme naabritega, kuna tal on kiusatus hoiatada peremeest kõige suhtes, mida ta väljas olles kuuleb.

Toitumine

Koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksid koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

Hooldamine

Paks, puhvis ja karm kasukas on lopsakas ja selle korras hoidmine võib olla aeganõudev. Igapäevane harjamine hoiab ära pulstumise ja väldib karva muutumist käsitsematuks ja hooldust suureks tööks.

Parim koeratõug lastega perre

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.

Dog

Kas see tõug sobib sulle?

Igal koeral on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised koeratõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite koeraga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldustpakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakoerale uue kodu pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Tihtipeale tähendab see loomale elus uue võimaluse andmist. Päris oma kodu ootavaid koeri on väga palju. Hea mainega varjupaik on inimese ja looma kokkuviimisel väga hoolikas. Töötajad hindavad hoolikalt varjupaika sattunud koeri ning õpivad ka sinu peret ja eluviisi tundma, enne kui sind mõne koeraga kokku viivad. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele, mis sul enne loomale kodu pakkumist kui ka selle ajal võivad tekkida.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõukoera kutsikat, siis tuleb sul leida usaldusväärne koerakasvataja. Pöördu kennelliidu poole [LISA hüperLINK] või kennelklubi sekretäri poole, kes võib olla koostanud nimekirja saadaolevatest pesakondadest. Samuti saavad nad sind kohalike tõuaretajatega kokku viia. Soovitatav on valida selline kasvataja, kes kuulub kennelliitu ja on hõlmatud tõuaretuskavva. Külasta koeranäitusi, et kasvatajatega näost näkku kohtuda ja valitud tõugu kutsikate saadavuse kohta uurida.

Uue koera kojutoomine

Ükskõik kas tood koju väikse kutsika või täiskasvanud koera, on see kogu perele äärmiselt põnev aeg. Tähtsa päeva ootuses otsid ehk midagi, millega päevi täita. Õnneks on hulk asju, mille pead enne uue pereliikme saabumist korda ajama.