Whippet

Whippet

Whippet on sale, lihaseline ja atleetlik koer. Jooksmiseks ja töötamiseks loodud koera jõudu ja võimsust tasakaalustavad graatsia ja elegantsus. Whippet'i kasukas on peen ja lühike ning võib olla mitut eri värvi ja värvikombinatsiooni. Täiskasvanud isase turjakõrgus on 47–51 cm ja emasel 44–47 cm. Nende kaal on vahemikus 12,5–13,5 kg.

  • Vähese kogemusega omanikule sobiv koer
  • Mõningane treening nõutav
  • Naudib aktiivseid jalutuskäike
  • Naudib jalutamist 1–2 tundi päevas
  • Väike koer
  • Minimaalne ilastamine
  • Vajab hoolitsemist kord nädalas
  • Allergiaohtlik tõug
  • Vaikne koer
  • Ei soovi valvekoera
  • Võib kooseluks teiste loomadega vajada treeningut
  • Võib kooseluks lastega vajada treeningut

Päritolu

Whippet'i koeratõug aretati välja 19.sajandi teises pooles erinevatest jahi- ja võistluskoertest, sh hurtadest. Ta aretati jooksmiseks ning kuna ta suudab joosta kiirusega kuni 60 km/h, sobis ta väga hästi võistluskoeraks. Koera võtsid kasutusele Inglismaa kirdeosa kaevurid, kes olid väga suured koerte võidujooksuhuvilised, kuid kes kasutasid neid ka jahikoertena jänese- ja küülikujahil. Oma hüüdnime Snapdog sai ta tänu sellele, et on võimeline ühe terava raksuga tapma rotte ja jäneseid. Kuigi teda kasutatakse ka nüüd töö- ja võistluskoerana, on tema peamine roll olla seltsiline.

Iseloom

Whippet on õrn, kannatlik, tolerantne ja südamlik koer. Kuigi võidu joostes on nad väga võistlushimulised, on nad samas hästi kohanevad ja vaiksed koerad. Siiski võivad nad kergesti solvuda ning vajavad väga mõistvat omanikku. Oma pere armastavad koerad on õiges kodus suurepärased seltsilised.

Tervis

Whippet on suhteliselt terve tõug, kellel on vähe laialt levinud terviseprobleeme.

Liikumine

Whippet'id on võimelised teravalt spurtima, kuid samas on nad rõõmuga valmis ka terve päeva ringi liikuma. Neile meeldib koos oma omanikuga jalutada või sörkida, kuid igapäevase liikumise suhtes pole nad väga nõudlikud. Täiskasvanud koer peab päevas vähemalt tunni liikuma.

Toitumine

Väikestel koertel on kiire ainevahetus, mis tähendab, et nad kulutavad kiiresti energiat. Neil on aga väike magu, seetõttu peavad nad sööma tihti ja väikeseid koguseid. Väikestele koeratõugudele mõeldud toidud sisaldavad piisaval hulgal vajalikke toitaineid ja pisemad palad sobivad hästi väikestele suudele. See ergutab ka närima ja parandab seedimist.

Hooldamine

Whippet'i kasukas vajab regulaarset hooldust, kuid peaksite kasutama pehmeid harjasid ning olema õrn, sest ta karv ja nahk on väga õhukesed ja tundlikud. Kui kasutate tema pesemiseks šampooni, peaks see olema õrn ning leebete koostisosadega, sest muidu võib see tema tundlikku nahka ärritada.

Parim koeratõug lastega perre

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.

Dog

Kas see tõug sobib sulle?

Igal koeral on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised koeratõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite koeraga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldustpakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakoerale uue kodu pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Tihtipeale tähendab see loomale elus uue võimaluse andmist. Päris oma kodu ootavaid koeri on väga palju. Hea mainega varjupaik on inimese ja looma kokkuviimisel väga hoolikas. Töötajad hindavad hoolikalt varjupaika sattunud koeri ning õpivad ka sinu peret ja eluviisi tundma, enne kui sind mõne koeraga kokku viivad. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele, mis sul enne loomale kodu pakkumist kui ka selle ajal võivad tekkida.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõukoera kutsikat, siis tuleb sul leida usaldusväärne koerakasvataja. Pöördu kennelliidu poole [LISA hüperLINK] või kennelklubi sekretäri poole, kes võib olla koostanud nimekirja saadaolevatest pesakondadest. Samuti saavad nad sind kohalike tõuaretajatega kokku viia. Soovitatav on valida selline kasvataja, kes kuulub kennelliitu ja on hõlmatud tõuaretuskavva. Külasta koeranäitusi, et kasvatajatega näost näkku kohtuda ja valitud tõugu kutsikate saadavuse kohta uurida.

Uue koera kojutoomine

Ükskõik kas tood koju väikse kutsika või täiskasvanud koera, on see kogu perele äärmiselt põnev aeg. Tähtsa päeva ootuses otsid ehk midagi, millega päevi täita. Õnneks on hulk asju, mille pead enne uue pereliikme saabumist korda ajama.