Olulised eluetapid

Key Life Stages

Koera eest hoolitsemine erinevate eluetappide jooksul

Koera eest hoolitsemine erinevatel eluetappidel

Koera eest hoolitsemine erinevatel eluetappidel

Mis on koera kognitiivse düsfunktsiooni sündroom?

Vahel toimuvad koera käitumises muutused, mis paistavad ebaharilikud või on märgatavamad kui lihtsalt põduramaks jäämine. Veel hiljuti seostasid asjatundjad neid vananemisega, mille suhtes pole suurt midagi ette võtta. Äsja seostati aga ebaharilikud muutused vanemaealiste koerte käitumises kognitiivse düsfunktsiooni sündroomiga (ingl Cognitive Dysfunction Syndrome, CDS).
Loe lähemalt

Koera eutaneerimine

Olgugi et see murrab südame, on koera eutaneerimise otsus vahel parim, mis sa saad oma lemmiku heaks teha. Koera magamapanek ei ole mitte kunagi lihtne, kuid kui teed enne kurva päeva saabumist veidi uurimistööd, saad sellest paremini aru.
Loe lähemalt

Kutsikaaediku eelised

Uued kutsikad pakatavad üleannetust energiast ja lõputu uudishimu tähendab, et nad topivad oma tillukest nina igale poole. Nii nad kord õpivad, kuid nii satuvad ka pahandustesse!
Loe lähemalt

Toimetulek lemmiklooma kaotusega

Kui armastatud lemmikut ei ole enam sinuga, mõjub see laastavalt, ükskõik kas leinad kassi, koera või mõnd muud looma. On oluline pidada meeles, et sa ei ole üksi.
Loe lähemalt

Kutsika õpetamine

Ärge siis kutsika kojutoomise elevuse keskel ära unustage, et teda tuleb kohe õpetama hakata. Mida varem te talle häid harjumusi, põhikäsklusi ja teie kodus valitsevaid reegleid õpetate, seda lihtsam on nii teil kui ka kutsikal.
Loe lähemalt

Sobiva kutsika leidmine

See, et oled otsustanud pakkuda kutsikale armastavat kodu, on suurepärane uudis! Kui oled sobiva tõu välja valinud, siis tuleb sul leida mainekas varjupaik või koerakasvataja, kelle käest kutsikas tuua.
Loe lähemalt

Kutsika toitmine

Teie kutsikas on küll väike, kuid tal seisab lühikese aja jooksul ees tõeline kasvuspurt! Kõigest 12 (suurematel tõugudel 24) kuuga saab temast küps täiskasvanud loom.
Loe lähemalt

Eaka koera eest hoolitsemine

Võibolla olete tähele pannud, et teie koera kasukas on halle karvu, või märganud, et ta on muutunud aeglasemaks – kõik need on täiesti normaalsed nähtused, kui loom jõuab vanaduspõlveni.
Loe lähemalt

Kuidas eakat koera toita

Koera peetakse üldiselt eakaks, kui ta saab seitsmeaastaseks. Suurtel tõugudel peetakse eakaks juba viie- kuni kuueaastaseid, väikestel tõugudel alles umbes üheksa-aastaseid loomi.
Loe lähemalt

Millal on minu koer eakas?

Nagu lähedaste puhul ikka, ei soovi me ka koera vananemisele mõelda. Peale paari halli karva ei pruugi väliselt midagi looma vananemisele viidata.
Loe lähemalt

Millised on koera tiinuse tunnused?

Tillukeste käppade padina ootus on ärev aeg, seda nii loomale kui ka sulle. Sageli ei ole aga sugugi lihtne aru saada, et koer on tiine.
Loe lähemalt