Käitumine ja treenimine
Kuidas mõista ja mõjutada oma kassi käitumist
Kassi käitumise mõistmine
Kassi käitumise mõistmine
Enamik kasse armastab kodust elu ning reisimine võib neile stressirikas olla. Siiski on mõned reisid vältimatud ning on oluline teada, kuidas see oma kaslasest sõbra jaoks võimalikult meeldivaks muuta.
Puhkus ei ole alati täiuslik kui kogu pere kaasas pole, osade inimeste jaoks kuuluvad siia alla ka lemmikloomad. Puhkus koos kassiga võib olla väga hea viis omavahelise sideme tugevdamiseks, kuid siinkohal on oluline olla kindel, et oled selleks korralikult valmistunud!
Olgugi et koolitamist seostatakse traditsiooniliselt koertega, on ka kassile võimalik trikke õpetada! Kiisu suudab õppida ära oma nime ja tulla kutsumise peale sinu juurde. Selliste oskuste õpetamist tuleks alustada maast madalast ja esimesel võimalusel.
Kassidele meeldib sinuga kodu jagada. See on nende jaoks tuttav ja meeldiv koht, kus nad tunnevad end turvaliselt ning lõõgastunult.
Paljudel omanikel on küsimusi kasside ja vee kohta. Olgugi et kassid on tuntud kui kõige märja vihkajad, käitub osa neist täpselt vastupidi. Paljud kassid ei armasta vett, kuid nende hulgas esineb individuaalseid erinevusi. Vastasime mõnele levinud küsimusele kasside ja vee kohta.
Kass ei vaja ainult eale ja kehalisele seisundile vastavat toitu ja liikumist. Selleks et loom oleks õnnelik, on väga oluline ka emotsionaalne kosutus ja hool.
Arvatavasti on su kassil palju veidraid kombeid, mis on üks paljudest põhjustest, miks temaga on nii huvitav koos olla. Vahel võib looma käitumine sind aga üllatada – ehk on su kass näiteks kraapinud ja küünistanud asju, mida sa poleks tahtnud, et ta puutuks, või rebinud põhjuseta ribadeks paari kardinaid. Sageli seostame näritud mööblit ja üldist korralagedust üleannetu või äreva koeraga, kuid sama palju kahju võib tekitada ka kass, kellel on hävitusliku käitumise probleem.
Olgugi et meie kaslastest kaaslased on suurema osa ajast armastusväärsed ja õrnad, võivad nad vahel halvas tujus olla nii nagu inimesedki. Kassi agressiivsus on teine kõige levinum käitumisprobleem pärast sirtsutamist.
Kassi ellujäämisinstinkt hoiab teda pahandustest eemal, kuid võib vahel areneda ebamõistlikuks foobiaks. Õnneks on palju viise, kuidas sa saad hirmunud kassi aidata ja ebavajalike hirmude väljakujunemist ennetada.
Hoolimata sellest, kas võtsid endale kassi esimest korda elus või elab loom sinu juures juba pikemat aega, soovid vahel, et teaksid, mida ta mõtleb.
Kassid on suurepärased lemmikloomad ja kuigi enamasti paneb nende käitumine meid naeratama või isegi naerma, võivad nende teod tekitada vahel hämmingut ning tunduda isegi asotsiaalsed. Näiteks sirtsutamine, mis on ebameeldiv, kui see juhtub siseruumides. Kui teie kodus on selline probleem, siis kõige parem on püüda esmalt kassi käitumist mõista ja alles seejärel lahendust otsida.
Igaühele meeldib hästi pidutseda. Kuid kassile, kes ei ole valjude helide, rahvamasside ega tundmatute olukordadega harjunud, need ei meeldi. Seepärast anname mõne nõuande, kuidas muuta peohooaeg nauditavaks nii endale kui ka kassile.
Nurruva kassi kaisutamine pakub kõigile loomaomanikele tröösti. Tegemist on märguandega, et loom on õnnelik, rahul ja tunneb end sinu süles lõõgastunult, nautides talle osaks langevat tähelepanu. Või kas ikka on?