Kassi hävituslik käitumine

Arvatavasti on su kassil palju veidraid kombeid, mis on üks paljudest põhjustest, miks temaga on nii huvitav koos olla. Vahel võib looma käitumine sind aga üllatada – ehk on su kass näiteks kraapinud ja küünistanud asju, mida sa poleks tahtnud, et ta puutuks, või rebinud põhjuseta ribadeks paari kardinaid. Sageli seostame näritud mööblit ja üldist korralagedust üleannetu või äreva koeraga, kuid sama palju kahju võib tekitada ka kass, kellel on hävitusliku käitumise probleem.
Kassi hävituslik käitumine
Kassi hävituslik käitumine
Kassi hävituslik käitumine

Kassi küünised on väga tõhusad ja neid saab kasutada mööbli, kõlarite, ukseavade, kappide, rõivaste või peaaegu ükskõik mille majas leiduva purustamiseks. Ära alahinda oma looma – üleannetu kass pääseb pea igale poole, kui ta vaid tahab! Miks kass hävituslikult käitub?

Küünistamine aitab kassidel küüniste kesti eemaldada. Mõnes mõttes aitavad nad sul niimoodi enda eest hoolitseda, sest nende küünised vajavad vähem kärpimist. Nad lihtsalt ei pruugi teha seda nii, nagu sina sooviksid. Asjade kraapimine jätab ühtlasi nähtavaid ja lõhnavaid jälgi, mis märgistavad nende territooriumit.

Vahel võib üleannetu kass teatud materjale, nagu nahka, kangast ja pappi, ka närida – saagiks kõlbab iga asi.

Kuidas takistada kassi mööblit kraapimast?

cat icon

Et takistada hävitusliku käitumisega kassil padja, vaiba või muu sellise sisse auku rebida, mille taha küüned kinni jäävad, paku talle teisi võimalusi. Anna talle kangatükke, koorega puuhalge, okaspuidu jääke või sisalit. Kui kass avastab enda jaoks need lihtsasti kraabitavad esemed, pöördub ta väiksema tõenäosusega su mööbli juurde tagasi.

Proovi asetada kassi uued kratsimänguasjad eri kohtadesse, katsetades nii püstiste kui ka rõhtsate kratsipostidega. Seniks, kuni su kass need avastab, kata ülejäänud alad silutud kilega, et need ei saaks kahjustada.

Selleks et takistada oma kassil mööblit kraapida ning pappi, paelu, telefonijuhtmeid, kangaid, õmblusniiti ja -nõelu või muid ahvatlevaid esemeid närida või alla neelata, on kõige lihtsam panna kõik looma haardeulatusest ära, et teda mitte kiusatusse viia.

Kui oled mures, et su kass võib olla liiga hävitusliku käitumisega, pea loomaarstiga nõu – ta on sulle alati hea meelega abiks.

Artiklis toodud teave on mõeldud ainult infoks ega asenda loomaarsti või käitumisterapeudi nõuandeid. Kui sul on oma kassi käitumise või tervise suhtes kahtlusi, siis pöördu alati loomaarsti poole. Temal on olemas looma täielik haiguslugu ja ta saab su lemmiku läbi vaadata, et anda individuaalset nõu või soovitada ravi. Üksikasjalikke, just sinu loomale kohandatud käitumisnõuandeid soovitame küsida pädevalt käitumisterapeudilt.

cat icon
phone

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.