KKK COVID-19 ja lemmikloomade kohta

Sina küsid, meie vastame! Siit leiad meie vastused COVID-19 ja lemmikloomi puudutavatele korduma kippuvatele küsimustele.
KKK COVID-19 ja lemmikloomade kohta
KKK COVID-19 ja lemmikloomade kohta
KKK COVID-19 ja lemmikloomade kohta

Kust leida uusimat teavet COVID-19 ja lemmikloomade kohta?

Kuna olukord muutub kiiresti, soovitame sul lugeda teavet, mida avaldavad ametlikud ja usaldusväärsed allikad, nagu Maailma Väikeloomaarstide Assotsiatsioon (WSAVA) ja Maailma Loomatervishoiu Organisatsioon (OIE) .

Kas Purina suudab selle kriisi ajal lemmikloomadele toitu ja maiuseid toota?

Purina tooted (lemmiklooma toit ja maiused) on kantud elutähtsate toodete nimekirja. Seetõttu ei pea Purina tootmist sulgema ega kojujäämise korraldusi järgima. Purina teeb kõik võimaliku, et tagada oma klientide teenindamine kõrgeimal võimalikul tasemel.

Kas oma lemmikuga loomaarsti juures käimine on praegu ohutu?

Helista oma loomaarstile, kui su lemmik abi vajab. Ka loomaarstide praksiseid peetakse elutähtsateks, aga on võimalik, et nad on praeguse olukorra tõttu oma lahtiolekuaegu lühendanud või patsientide vastuvõtmise korda muutnud.

Ma ei leia enam oma looma lemmiktoitu. Kas peaksin toitu vahetama?

Meie meeskond näeb kõvasti vaeva, et sinu looma lemmiktoit saadaval oleks. Kui toit hakkab otsa saama ja sul ei õnnestu seda juurde osta, siis pead mõnda aega teist toitu kasutama. Sellisel juhul peaksid uut toitu oma lemmikule hakkama andma järk-järgult. Sega seda vana toiduga, suurendades uue ja vähendades vana toidu kogust 7–10 päeva jooksul. Tee seda ka siis, kui oma loomale jälle tema lemmiktoitu andma hakkad. Kui sinu loom saab teatud terviseprobleemi tõttu ravitoitu, konsulteeri enne toidu vahetamist loomaarstiga.

dog eating