Armasta oma looma!

Meie Purinas usume, et #WeAreBetterWithPets. Loe lähemalt, kuidas näidata kassile või koerale oma kiindumust ja kuidas tugevdada teie erilist sidet.
Armasta oma looma!
Armasta oma looma!
Armasta oma looma!

Kuidas lemmikloom teab, et ma teda armastan?

Kuigi lemmikloomad ei tunne kõiki emotsioone, mida tunnevad inimesed, on nad kindlasti suutelised looma sinuga armastava sideme. Loomaomanikuna tead seda instinktiivselt. Aga võibolla murrad pead, kuidas näidata kassile või koerale, kui palju sa temast hoolid ...

Hea uudis on see, et kiindumuse näitamiseks ja sõpruse tugevdamiseks on palju viise, näiteks mängimine, kammimine või uute oskuste õpetamine.

Liikuge koos

Mitte miski ei tugevda teie sidet paremini kui mõni energiline tegevus! Ükskõik kas viid koera teie mõlema meelispaika jalutama või mängid kassiga uut mängu – kvaliteetaja veetmine on igatahes lemmikloomale armastuse näitamise viiside nimekirja tipus.

Koos liikumine on hea mõte mitmel põhjusel. Me juba teame, et liikumine on meile tervislik ja annab hea enesetunde, kuid veendumine, et lemmikloom saab piisavalt liikuda, tähendab, et ka tema saab tervislikust eluviisist kasu. Lühidalt öeldes võidavad sellest mõlemad osalised!

Kui sa ei tea, kust alustada, siis proovi järgmisi suurepäraseid lemmikuga sõpruse tugevdamise viise.

 • Ehita kassile või koerale ohutu tubane takistusrada. Kasuta pappkaste, torusid ja muid majapidamises leiduvaid esemeid, millest sisse-välja joosta ja üle hüpata.
 • Mängi mänge, mis sisaldavad ohtralt liikumist, näiteks lelu tagaajamist kassiga või loopimismängu koeraga. Vii koer jalutama, või veel parem, jooksma.
 • Kui teile meeldib koeraga võistelda, siis miks mitte proovida harrastada mõnd koerasõbralikku spordiala?
Armasta oma looma!

Kammi oma lemmiklooma

cat being groomed by its owner

Üks parimaid viise öelda „Ma armastan oma koera” või „Ma armastan oma kassi” on see, kui hoolitsed oma lemmiku eest. Vähe sellest, et kammimine aitab loomadel paista ilusa ja tervena, on see suurepärane viis, kuidas oma lemmikule armastust väljendada.

Kui kammid kassi või koera kasukat, saate mõlemad koos veedetud ajast kasu. Kasuta ära võimalust loomale tähelepanu pöörata – paita, süga kõhtu või kõrvataguseid ja kui loom on hästi käitunud, siis võid talle ka mõnd tervislikku maiust pakkuda.

Osale kassidele ja koertele meeldib kammimine rohkem kui teistele. Ära sunni looma paigal püsima, kui tal küllalt saab. Tõsi küll, enamikule neist meeldib siiski tähelepanu keskmes olla, isegi kui nad kasutavad seda lihtsalt ettekäändena sinu soojas süles istumiseks. Kammimine on suurepärane sõpruse loomise viis! See ei muuda teid mitte üksnes lähedasemaks, vaid teeb ühtlasi head looma tervisele (sa saad samal ajal talle kerge tervisekontrolli teha!).

Õpeta talle uusi oskusi

Aja kulutamine lemmiklooma peale on suurepärane viis näidata talle, kui palju sa temast hoolid, ja veeta koos kvaliteetaega. Oskuste õppimine hoiab looma mõistuse terava, pakub head meelelahutust (eriti vihmastel päevadel, kui peate toas passima) ja võib ühtlasi anda liikumisvõimalusi. Lihtsaid nõuandeid saad meie koerale põhikäskluste.

Kas oled kassiomanik? Paljud inimesed oletavad, et kasse ei saa koolitada, aga tegelikult on omajagu kasulikke oskusi, mida nad võivad õppida, näiteks oma nime äratundmine. Loe kassi koolitamise kohta lähemalt meie artiklist kassi koolitamise kohta..

Kas pole vahva?

Dog sitting down performing a trick

Näita kiindumust füüsiliselt välja

Cat performing a headbump on its owner

Vahel on kõige parem viis lemmikule armastuse väljendamiseks suhelda temaga kehalise kontakti abil. Sageli teeb korralik kõhu või lemmikkoha sügamine teile mõlemale ilmatu palju head.

Selleks et teaksid, kust otsast alustada, kogusime kokku mõned koera hellitamise nõuanded.

 • Enamik koeri eelistab paitamist õlgade, kaela alaosa ja rinna pealt.
 • Väldi looma jäsemeid, koonu ja käppasid.
 • Koera paitamine võib mõjuda teile mõlemale teraapiliselt. Liiguta kätt päri-, mitte vastukarva. Püüa koera silitamise ajal õrnalt sügada.
 • Koer annab kiiresti märku, mis talle meeldib, nii et keskendu neile piirkondadele.

Kassi hellitamine

 • Enamikule kassidele meeldib, kui neid sügatakse lõua alt ja pea pealt – alustagi nendest väikestest aladest.
 • Kui kass naudib tähelepanu keskmes olemist, jätka paitamist pea pealt sabajuure suunas.
 • Kui kass naaldub su jalge vastu või hõõrub neid, siis tead, et talle meeldib!
 • Julgusta kassi hellalt oma sülle istuma, et teda silitada.

Jaga maiuseid

Paljud meist haaravad instinktiivselt maiusepaki järele, kui soovivad öelda oma lemmikule, kui tubli too on olnud või kui tahavad lihtsalt kiindumust välja näidata. Pole kahtlustki, et enamik kasse ja koeri ei ütle kunagi maiusest ära. Vahel annavad nad lausa ise teada, et tahaksid midagi head! Ja kutsikasilmadele on nii raske vastu panna!

Kui lemmikloom on väga tubli olnud (näiteks õppinud triki või käitunud loomaarsti visiidi ajal rahulikult), siis anna talle preemiaks krõbinaid või midagi muud maitsvat. Nii on maiustel palju suurem väärtus, kui need lõpuks välja võetakse. Ära unusta iga maiust lemmiku päevase toidukoguse hulka arvestada, mitte ära anna neid talle pealekauba. Maiused on küll oma kohal, kuid kõige olulisem viis oma lemmikule armastust näidata on hoolitseda tervislike eluviiside eest. Liigsöömine viib selleni, et loom saab liiga palju kaloreid, mis ei mõju hästi ei ta kehalisele seisundile ega tervisele.

Hea uudis on see, et lemmiku premeerimiseks on palju muid võimalusi peale toidu järele haaramise! Peale näksi pakkumise võib avaldada kassile või koerale armastust kõhu või kõrvataguse sügamise kaudu. Kui tahad talle midagi erilist pakkuda, siis miks mitte osta uus mänguasi, mille kohta sa tead, et see hakkab loomale meeldima.

Me kõik oleme endalt küsinud „Kas mu koer armastab mind?” ja juurelnud, kas kassid on meisse sama kiindunud. Vastus on lihtne. Kui te naudite koos veedetud aega mängides, kammides või treenides, muutub teie sõprus tugevamaks. Kiindumus on kahepoolne – sa tead, et loom armastab sind, kui ta end sinu vastu hõõrub, tähelepanu saamiseks sinu juurde tuleb ja sinu läheduses nurrub või saba liputab.

Cat owner holding her cat in her arms
CAll us

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.