Inglise rebasehagijas

Foxhound

Selle suure ja jõulise koera karvkate on lühike ning esineb kõigis tunnustatud hagija värvides. Tal on lontis kõrvad, sügav rindkere ja lihaseline keha. Ta hoiab saba kõrgel, kuid see ei keerdu selja kohale. Täiskasvanuna on koera turjakõrgus 58–64 cm ja ta kaalub 29–32 kg.

 • Kogenud omanikule sobiv koer
 • Mõningane treening nõutav
 • Naudib aktiivseid jalutuskäike
 • Naudib jalutamist 1–2 tundi päevas
 • Suur koer
 • Minimaalne ilastamine
 • Vajab hoolitsemist kord nädalas
 • Allergiaohtlik tõug
 • Väga häälekas koer
 • Ei soovi valvekoera
 • Võib kooseluks teiste loomadega vajada treeningut
 • Hea perekoer

Päritolu

Saadud eri hagijate ristamisel ning täiustatud Inglise hurda, foksterjeri ja isegi buldogi abil, on Inglise rebasehagijat kasutatud rebasejahil 18. sajandist alates, kui rebane sai hirvest populaarsemaks ulukiks. Inglise rebasehagijat peeti mõisates karjadena, et rikkad saaksid oma ajaviitega tegeleda, ja seetõttu on rebasehagijas olnud alati rohkem jahi- kui näitusekoer või lemmikloom.

Iseloom

Inglise rebasehagijas on ninast sabaotsani karjas elav koer. Aretatud sajandeid jahipidamise eesmärgil, ei sobitu ta enamike tänapäeva kodude ja elustiiliga; tal on jaksu iga päev kilomeetrite kaupa joosta, mis on midagi, mida enamik kodusid ei suuda talle pakkuda. Sellegipoolest saab ta teiste koerte ja inimestega, sh lastega, hästi läbi ning on sõbralik ja suhtlusaldis koer.

Tervis

Inglise rebasehagijas on tugev tõug, kellel on vähe terviseprobleeme.

Liikumine

Inglise rebasehagijas vajab päevas vähemalt kahte tundi liikumist. Aretatud ükskõik millistes tingimustes päev läbi jahti pidama, on tal palju jaksu ja ta ei armasta midagi rohkem kui lõhna ajamist.

Toitumine

Suured koeratõud on suurema isuga ning vajavad väiksemate koertega võrreldes teistsuguses vahekorras toitained, sh vitamiine ja mineraale. Sügava rindkere tõttu on rebasehagijal eelsoodumus puhituste ja maoprobleemide tekkeks. Tihedamad toidukorrad ja väiksemad portsjonid aitavad seda riski vähendada.

Hooldamine

Nende lühike ja sile kasukas on tihe, kaitstes koera jahi ajal ilmastikuolude ja muude ohtude, nagu okkalised taimed, eest. Piisab, kui nende kasukat kord nädalas kergelt harjata.

Parim koeratõug lastega perre

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.

Dog

Kas see tõug sobib sulle?

Igal koeral on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised koeratõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite koeraga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldustpakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakoerale uue kodu pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Tihtipeale tähendab see loomale elus uue võimaluse andmist. Päris oma kodu ootavaid koeri on väga palju. Hea mainega varjupaik on inimese ja looma kokkuviimisel väga hoolikas. Töötajad hindavad hoolikalt varjupaika sattunud koeri ning õpivad ka sinu peret ja eluviisi tundma, enne kui sind mõne koeraga kokku viivad. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele, mis sul enne loomale kodu pakkumist kui ka selle ajal võivad tekkida.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõukoera kutsikat, siis tuleb sul leida usaldusväärne koerakasvataja. Pöördu kennelliidu poole [LISA hüperLINK] või kennelklubi sekretäri poole, kes võib olla koostanud nimekirja saadaolevatest pesakondadest. Samuti saavad nad sind kohalike tõuaretajatega kokku viia. Soovitatav on valida selline kasvataja, kes kuulub kennelliitu ja on hõlmatud tõuaretuskavva. Külasta koeranäitusi, et kasvatajatega näost näkku kohtuda ja valitud tõugu kutsikate saadavuse kohta uurida.

Uue koera kojutoomine

Ükskõik kas tood koju väikse kutsika või täiskasvanud koera, on see kogu perele äärmiselt põnev aeg. Tähtsa päeva ootuses otsid ehk midagi, millega päevi täita. Õnneks on hulk asju, mille pead enne uue pereliikme saabumist korda ajama.