KKK COVID-19 ja lemmikloomade kohta

Sina küsid, meie vastame! Siit leiad meie vastused COVID-19 ja lemmikloomi puudutavatele korduma kippuvatele küsimustele.

Reisimine koos kassiga

Enamik kasse armastab kodust elu ning reisimine võib neile stressirikas olla. Siiski on mõned reisid vältimatud ning on oluline teada, kuidas see oma kaslasest sõbra jaoks võimalikult meeldivaks muuta.
LOE LÄHEMALT

Eri kassitõud

Paljud kassid, keda sa näed ringi liikumas, on segatõulised ehk -verelised, s.t lihtsalt tõutud. Sõbralikud, ilusad ja väga uudishimulikud – tõenäoliselt kõige levinumad kaslastest kaaslased.
LOE LÄHEMALT

Enda ja kassi tervise eest hoolitsemine

Suure rõõmu kõrval, mida te lemmikloomaga teineteisele pakute, on lihtne unustada, et kass pole mitte üksnes kallis pereliige, vaid võib ka sinu tervist mõjutada.
LOE LÄHEMALT

Kassi kiibistamine

Tahad anda oma kassile palju armastust ja tähelepanu ning samuti ka kaitsta teda, juhul kui ta peaks kaduma minema. Kassi kiibistamine aitab tagada, et ta leitakse suure tõenäosusega üles ning tagastatakse turvaliselt kui ta peaks uitama minema.
LOE LÄHEMALT

Kas võin oma kassi puhkusele kaasa võtta?

Puhkus ei ole alati täiuslik kui kogu pere kaasas pole, osade inimeste jaoks kuuluvad siia alla ka lemmikloomad. Puhkus koos kassiga võib olla väga hea viis omavahelise sideme tugevdamiseks, kuid siinkohal on oluline olla kindel, et oled selleks korralikult valmistunud!
LOE LÄHEMALT

Kassikindlustus uuele lemmikloomale

Kassi kindlustamine võib anda meelerahu, kergendades niigi stressirohkes olukorras murekoormat. Kassi kindlustuse valimine tundub keeruline ülesanne, kuid ära muretse – me aitame sind!
Loe lähemalt

Kassipoja või kassi õpetamine

Olgugi et koolitamist seostatakse traditsiooniliselt koertega, on ka kassile võimalik trikke õpetada! Kiisu suudab õppida ära oma nime ja tulla kutsumise peale sinu juurde. Selliste oskuste õpetamist tuleks alustada maast madalast ja esimesel võimalusel.
Loe lähemalt

Kassiga kolimine

Kassidele meeldib sinuga kodu jagada. See on nende jaoks tuttav ja meeldiv koht, kus nad tunnevad end turvaliselt ning lõõgastunult.
Loe lähemalt

Levinud küsimused kasside ja vee kohta

Paljudel omanikel on küsimusi kasside ja vee kohta. Olgugi et kassid on tuntud kui kõige märja vihkajad, käitub osa neist täpselt vastupidi. Paljud kassid ei armasta vett, kuid nende hulgas esineb individuaalseid erinevusi. Vastasime mõnele levinud küsimusele kasside ja vee kohta.
Loe lähemalt

Kassi eest hoolitsemine ja kassipsühholoogia

Kass ei vaja ainult eale ja kehalisele seisundile vastavat toitu ja liikumist. Selleks et loom oleks õnnelik, on väga oluline ka emotsionaalne kosutus ja hool.
Loe lähemalt

Kassi hävituslik käitumine

Arvatavasti on su kassil palju veidraid kombeid, mis on üks paljudest põhjustest, miks temaga on nii huvitav koos olla. Vahel võib looma käitumine sind aga üllatada – ehk on su kass näiteks kraapinud ja küünistanud asju, mida sa poleks tahtnud, et ta puutuks, või rebinud põhjuseta ribadeks paari kardinaid. Sageli seostame näritud mööblit ja üldist korralagedust üleannetu või äreva koeraga, kuid sama palju kahju võib tekitada ka kass, kellel on hävitusliku käitumise probleem.
Loe lähemalt

Kassi agressiivne käitumine

Olgugi et meie kaslastest kaaslased on suurema osa ajast armastusväärsed ja õrnad, võivad nad vahel halvas tujus olla nii nagu inimesedki. Kassi agressiivsus on teine kõige levinum käitumisprobleem pärast sirtsutamist.
Loe lähemalt

Kuidas aidata kassil foobiatest võitu saada?

Kassi ellujäämisinstinkt hoiab teda pahandustest eemal, kuid võib vahel areneda ebamõistlikuks foobiaks. Õnneks on palju viise, kuidas sa saad hirmunud kassi aidata ja ebavajalike hirmude väljakujunemist ennetada.
Loe lähemalt

Kassi käitumise ja kehakeele mõistmine

Hoolimata sellest, kas võtsid endale kassi esimest korda elus või elab loom sinu juures juba pikemat aega, soovid vahel, et teaksid, mida ta mõtleb.
Loe lähemalt

Kassi sirtsutamine – kuidas seda mõista?

Kassid on suurepärased lemmikloomad ja kuigi enamasti paneb nende käitumine meid naeratama või isegi naerma, võivad nende teod tekitada vahel hämmingut ning tunduda isegi asotsiaalsed. Näiteks sirtsutamine, mis on ebameeldiv, kui see juhtub siseruumides. Kui teie kodus on selline probleem, siis kõige parem on püüda esmalt kassi käitumist mõista ja alles seejärel lahendust otsida.
Loe lähemalt

Peod, kassid ja ilutulestik

Igaühele meeldib hästi pidutseda. Kuid kassile, kes ei ole valjude helide, rahvamasside ega tundmatute olukordadega harjunud, need ei meeldi. Seepärast anname mõne nõuande, kuidas muuta peohooaeg nauditavaks nii endale kui ka kassile.
Loe lähemalt

Miks kassid nurruvad?

Nurruva kassi kaisutamine pakub kõigile loomaomanikele tröösti. Tegemist on märguandega, et loom on õnnelik, rahul ja tunneb end sinu süles lõõgastunult, nautides talle osaks langevat tähelepanu. Või kas ikka on?
Loe lähemalt

Regulaarsete loomaarsti külastuste olulisus kasside jaoks

Isegi juhul, kui sa hoiad oma kassi tervisel hoolikalt silma peal, on ikkagi hea mõte ta igal aastal loomaarsti juurde tervisekontrolli viia.
Loe lähemalt

Kasside toiduallergiad

Õnneks esineb raskeid allergiaid harva. Neid ei tohi ajada segamini rohkem levinud (ja kergemini kulgeva) toidutalumatusega. Loe, kuidas kassil allergiaid tuvastada ja mida sa saaksid teha selleks, et ta võiks elada jälle tervelt ja õnnelikult.
Loe lähemalt

Toimetulek pimeda kassiga

Loomulikult ei jää mitte kõik kassid pimedaks ja need, kes jäävad, saavad ikkagi toredat kassielu elada. Kui avastad, et su kass hakkab pimedaks jääma, peaksid tegema mõne muudatuse, et talle toeks olla.
Loe lähemalt

Kassi diabeet

Kassile meeldib ringi joosta, ronida, mänguasju togida ja uudistada. See ei pea muutuma ka siis, kui tal diagnoositakse diabeet.
Loe lähemalt

Kuidas valida kassile veekaussi?

Kui su kass ei taha juua, on ehk käes aeg osta uus veekauss. Valik on suur, aga tee natuke kodutööd ja sa leiad oma lemmikule sobiva kausi.
Loe lähemalt

Pirtsakate kasside söötmine

Kassid on tuntud kui uhked ja erilised loomad ning see kehtib ka nende söötmise kohta. Nii nagu meilgi, on igal kassil oma lemmiktoit ja -maitse, nii et pirtsakad sööjad võivad nina kirtsutada, kui neile pakutakse midagi, mis nende maitsepungi ei kõdita.
Loe lähemalt

Miks on Purina kassitoidu valik nii lai?

Armastame kasse sama palju kui sina ja teame, et soovid oma kaslasest kaaslasele vaid parimat. Kassitoidu väljatöötamisel kulutame palju aega kassiomanikega suhtlemisele, kes tuletavad meile ikka ja jälle meelde, et iga loom on omal moel kordumatu.
Loe lähemalt

Mida kassid joovad?

Erinevalt inimestest peaksid kassid jooma vaid üht jooki – vett. Hoolimata levinud uskumusest ei ole piim kassidele hea, seepärast jäta piimatooted ära. Miks?
Loe lähemalt

Toakassi söötmine

Kuna toakassidel pole nii palju võimalusi liikuda kui õuekassidel, on neil raskem vormis püsida.
Loe lähemalt

Saa teada oma kassi vanus tervise mõistes ja toitumisvajadused

Enamik meist teab oma kassi vanust aastates, kuid sama tähtis on olla teadlik ka nende vanusest tervise mõistes, kuna nende toitumisvajadused on igas eluetapis erinevad.
Loe lähemalt

Kas võtta kass või koer?

Oleme loomaarmastaja rahvas ja õigusega! Kassid ja koerad pakuvad nii tingimusteta armastust, kiindumust ja sõprust kui ka teraapilist kasu, nagu paranenud terviseseisund või heaolu. Kellele siis ei meeldiks pärast pikka päeva karvast kaaslast kaisutada?
Loe lähemalt

Kuidas käib kassi võtmine varjupaigast?

Varjupaigakassile kodu pakkumisel on palju eeliseid. Sa pakud talle uut võimalust elada täisväärtuslikku pereelu, mida väärib iga loom.
Loe lähemalt

Kassi kehavormi hindamine

Selleks et teie kass oleks võimalikult terve ja õnnelik, soovitame arvutada korrapäraselt tema kehavormi punktisumma. See annab teile aimu, kas kass on õiges kaalus ja hea tervise juures või mitte.
Loe lähemalt

Kas teie kass on ülekaaluline?

Nii nagu inimesed, võivad ka kassid vahel kaalus juurde võtta, eriti kui nad jäävad vanemaks ja passiivsemaks, aga ka siis, kui nad viibivad pidevalt toas.
Loe lähemalt

Eritoitumine

Nii nagu on erinevad kasside iseloomud, on seda ka nende toitumisvajadused, mis tähendab vahel ka seda, et nad vajavad täiesti teistsugust toitu. Õnneks on saadaval palju valikuid.
Loe lähemalt

Ebaharilikud sümptomid, mida kassi juures otsida

Iseenesest mõista soovite hoolitseva loomaomanikuna, et teie kass oleks võimalikult terve ja õnnelik. Kuna kassid ei oska muret kurta, siis on keeruline aru saada, millal nad abi vajavad.
Loe lähemalt

Kassile ohtlikud ained ja mürgised toidud

Kassi uudishimu on üks neid omadusi, mis teeb temast niivõrd toreda looma, kuid samas tähendab see ka, et peate hoidma silma peal asjadel, mis võivad kassile liiga teha.
Loe lähemalt

Nõuanded kassi tervislikuks tiinuseks

Teie kassil tulevad pojad – milline suurepärane uudis! Ärge siis kogu selle elevuse keskel ära unustage, et teie kass võib vajada tiinuse ajal rohkem hoolt, poputamist ja tähelepanu.
Loe lähemalt

Millele kassi tiinuse ja poegimise ajal tähelepanu pöörata?

Kassi tiinuse ajal tekib harva komplikatsioone, kuid vahel juhtub seda siiski. Selleks et aidata kassil uued karvakerad probleemideta ilmale tuua, annab meie loomaekspertide meeskond nõu, milliseid ohumärke tuleks tähele panna.
Loe lähemalt

Kassi toitmine tiinuse ajal

Tiinus on imeline, aga väsitav, seda nii loomale kui ka teile. On oluline, et te annaksite tulevasele kassiemale spetsiaalset toitu, mida ta vajab.
Loe lähemalt

Kassi toitmine ja õige tasakaalu leidmine

Kassisõbrana soovid kindlasti, et sinu karvane kaaslane elaks kaua, tervelt, õnnelikult ja aktiivselt. Üks paremaid viise kõige selle tagamiseks on kassi toitmine tasakaalustatud toiduga, milles on esindatud viis peamist toitainete rühma: valgud, rasvad ja õlid, vitamiinid, mineraalained ja süsivesikud.
Loe lähemalt

Kasside snäkid ja maiused

Kassisõbrana oled kursis, kui raske on keelduda oma karvasele lemmikule põhitoidukordade kõrvale maiustuste pakkumisest.
Loe lähemalt

Kasside toitmine

Niipea kui sinu kass on jõudnud oma esimese sünnipäevani, on aeg mõelda tema regulaarsele toitmisrutiinile. Mänguhimulisest kassipojast saab täiskasvanud kass, seega on oluline tagada, et ta saab kõik vajalikud toitained, mida ta vajab, et olla õnnelik ja terve.
Loe lähemalt

KKK: Kassi ja kassipoja steriliseerimine või kastreerimine

Suurepärane, kas pole – sinu peres on uus karvane liige! Kuniks sinu kassipoeg on veel väike ja nunnu, on raske ette kujutada, et tal võiksid olla endal pojad.
Loe lähemalt

Kassi tutvustamine teistele lemmikloomadele

Kasside iseseisvus on laialt teada. See on ka üks põhjusi, miks nad sobivad hästi lemmikloomadeks ja eriti inimestele, kes otsivad endaga hästi hakkama saavat karvast sõpra.
Loe lähemalt

Kassi poegimine

Kui ootad uute karvakerade sündi, siis võib see tunduda küll väga põnev, kuid ilmselt ka heidutav.
Loe lähemalt

Eaka kassi toitmine

Umbes kassi seitsmenda eluaasta paiku märkate, et ta hakkab elu rahulikumalt võtma – ja ega teda ei saa selles süüdistada.
Loe lähemalt

Kas minu kass on eakas?

Kass on teie pereliige, mistõttu on täiesti mõistetav, et te ei soovi oma karvase kaaslase vananemise peale mõelda.
Loe lähemalt

Kassipoja kojutoomine

Suurepärased uudised – lõpuks on käes aeg tuua uus kassipoeg koju! Sarnaselt beebi saabumisega tahate ka nüüd kõik õigesti teha, et tita harjuks kiiresti ja tunneks end koduselt.

Loe lähemalt

Kuidas kassipoja välimuse eest hoolitseda

Kass on küll ilus loom, kuid mitte ainult. Tal pole mitte üksnes kaunis kasukas, vaid ta tunneb ka bioloogilist vajadust selle eest hoolitseda.
Loe lähemalt

Mida kassipojale süüa anda

Palju õnne – sinu perre on lisandunud uus karvakera! Nüüd, kui uustulnukas on kohal, mõtled kindlasti, kuidas aidata tal tervislikult suureks ja tugevaks kasvada.
Loe lähemalt

Kuidas saada aru, et kass on tiine

Kassipoegade sünd on nii sulle kui ka kassile väga ärev ja emotsionaalne aeg. Enne kui võid oma kodus uusi karvakerasid tervitada, pead oskama ära tunda, kas kass on tiine, ja teadma, kuidas tiinus talle võimalikult mugavaks muuta.
Loe lähemalt

Eaka kassi eest hoolitsemine

Olete ehk märganud, et teie kass tukub sagedamini, ei suuda enam nii kõrgele hüpata ega jahi paelajuppi sama energiliselt nagu varem.

Loe lähemalt

Uue kassi kojutoomine

Mida lähemale jõuab päev, kui sinu koju saabub uus kass või kassipoeg, seda rohkem elevil oled. Viimastel päevadel enne uue pereliikme saabumist on veel palju asju, mis pead ära tegema.

Loe lähemalt

Kodu muutmine kassile sobivaks

Kuna uus kass on sulle kallis, siis soovid muuta oma maja ja aia talle võimalikult ohutuks. Millest kassikindla kodu ja aia loomisel alustada?
Loe lähemalt

Kassipoja võtmine

Oled otsustanud pakkuda armsale väiksele kassipojale armastavat kodu, sul on eeltöö tehtud ning tead, millist tõugu looma soovid.
Loe lähemalt

Sulle sobiva kassi valimine

Kassi või kassipoja võtmine on meelierutav kogemus!
Loe lähemalt

Kassi võtmine

Otsus võtta uus kass tekitab nii elevust kui ka palju küsimusi. Näiteks mis tõugu loom võiks olla? Kas tuled toime aktiivse kassipojaga või sobiks sinu eluviisiga pigem rahulikum eakam kass?
Loe lähemalt