Kontrollnimekiri koeraga reisimisel

Pole mingit põhjust, miks koer peaks koju jääma, kui sina puhkusele lähed. Tegelikult võib koer olla suurepärane reisisell ja kuna on palju koerasõbralikke hotelle, siis oleme kindlad, et veedate koos toredasti aega.
Kontrollnimekiri koeraga reisimisel
Kontrollnimekiri koeraga reisimisel
Kontrollnimekiri koeraga reisimisel

Koeraga puhkusele minek sujub kõige muretumalt, kui hakkad selleks varakult valmistuma. Majutuse, transpordi ja paberimajanduse saab ajada korda mitu kuud varem, mis tähendab, et tunnete mõlemad vähem stressi ja rohkem rõõmu.

Muidugi ei pruugi sa reisida koeraga välismaale, vaid kuskile kodu lähedale – nii on kõik veelgi lihtsam. Koerasõbralikke hotelle ja muid majutusasutusi leidub igale maitsele ning rahakotile, ükskõik kas lähed koeraga puhkusele koduriigis või üle mere. Samuti võib su koerale meeldida treeningpuhkus kohas, kus pakutakse koertele tegevust ja koeraspordi harrastamise võimalust pädeva treeneri juhendamisel koos teiste koerasõpradega.

Kui kavatsed minna koeraga välismaale puhkama, siis pead mõtlema lemmikloomapassi, vaktsineerimiste ja transpordieeskirjade peale. Kui rändad lennukiga kuhugi kaugemale, siis loe selle kohta lähemalt meie artiklist, kuidas koeraga koos lennukis olla.

Head reisi koos koeraga!

Making-Dog-Journeys-Comfortable

Kui hoiad paari lihtsat nõuannet meeles, muudab see koeraga puhkamise palju lihtsamaks. Haara pliiats ja veendu, et oled mõelnud kõigele alljärgnevale. Kui oled sellega ühel pool, siis pole muud kui eesootava reisi üle rõõmustada

  • 1. Harjuta kutsikat maast madalast autosõiduga, sest see tekitab edaspidi reisimisel palju vähem stressi. Kasuta maiuseid, mänguasju ja palju julgustust!
  • 2. Koer võib lõõtsutades kaotada kehast märkimisväärse koguse vett, seepärast võta kaasa kauss ja hulgaliselt pudeleid, et koer ei kannataks veepuuduse käes.
  • 3. Ära unusta pakkida kaasa hulgaliselt kilekotte, et koer saaks häda teha. Lõppude lõpuks ei muutu looma vajadused reisil olles kuidagi.
  • 4. Ükskõik kas lähed koeraga puhkusele rongi, laeva või lennukiga, on sul vaja hankida transpordipuur, eriti kui su autos ei ole suurt turvalist pakiruumi. Hakka sobivat puuri juba varakult otsima.
  • 5. Küsi lennu- või rongifirmalt transpordipuuri suuruse ja nõuete kohta. Need võivad erineda olenevalt koera turjakõrgusest ja kaalust. Nii väldid viimasel hetkel kiirustamist!
  • 6. Kui su koer ei ole veel transpordipuuriga harjunud, siis varu enne reisi paar nädalat tema harjutamiseks. Jäta puur lahtiselt kättesaadavasse kohta. Varusta see pehme asemega ja peida sinna aeg-ajalt mõni maius.
  • 7. Veendu, et su majutuskoht on koerasõbralik. Kui peatud kellegi juures kodus, siis küsi, kus su koer võib hädal käia.
  • 8. Ära unusta arvestada teiste lemmikloomade kohalolu (nii reisi ajal kui ka sihtkohas). See võib su koera käitumist mõjutada. Kas koer võiks tahta näiteks majutuskoha omaniku kassi taga ajada või teiste reisivate koerte peale haukuda?
  • 9. Enne koeraga puhkusele minekut, eriti aga lennukiga lendamist, käi temaga loomaarsti juures tervisekontrollis. Mitte kõigile loomadele ei sobi kõik transpordimeetodid – osale neist tekitab lendamine liiga suurt stressi.

Kiibistamine

Koera kiibistamine on vajalik! Paljud loomad lähevad vahel ootamatult seiklema. Kui su koer kaob puhkuse ajal, tahad parimat võimalikku garantiid, et leiad ta üles. Veelgi olulisem on see siis, kui reisid koeraga välismaale, sest võõrad vaated ja helid võivad peibutada kergesti erutuvaid lemmikloomi neile järele sööstma.

Küsi loomaarsti käest täpsemalt järele või loe meie otstarbekat artiklit koera kiibistamise kohta.

Koeraga välismaale reisimine

Pea meeles, et kui reisid koeraga välismaale, võib osa riike nõuda endiselt teatud tingimuste täitmist või dokumentide esitamist. Osa neist nõuab koeraga reisijatelt ka, et loom viibiks saabumisel teatud aja karantiinis.

Dog-Green

Koera jätmine koju

Muidugi ei sobi reisimine mitte kõigile koertele. Kui loom on vanemaealine, haige või ta on minevikus vangistuses või reisimise ajal ärevil olnud, siis peaksid kaaluma tema kojujätmist kas usaldusväärse koerahoidjaga või kennelis.

Valikuvõimalusi jagub igale rahakotile, nii et kindlasti leiad midagi oma koerale sobivat. Selleks et aidata sul parimat valikut teha, loe alustuseks meie artiklit koerahoiu- ja koerte päevahoiuteenuse kohta.

Ükskõik kas võtad koera puhkusele kaasa või jätad koju – lähtu sellest, mis on loomale parim. Kui loom on õnnelik, läheb ka reis hästi korda!

call us

Kui soovid rohkem teavet meie toodete kohta või sul on muid küsimusi, siis pöördu MEIE KLIENDITOE poole.