Kanada eskimokoer

Kanada eskimokoer on suur spitsi-tüüpi koer, kellel on lai rind, tihe karv, suur kohev saba (mida ta võib hoida selja kohal) ja püstised kõrvad. Ta on silmatorkava välimusega jõuline koer, värvuselt must ja valge, hall ja valge, punane ja valge, sooblivärvi ja valge, valge ning must. Täiskasvanud isase koera turjakõrgus on 58–70 cm ja kaal 30–40 kg. Täiskasvanud emase koera turjakõrgus on 50–60 cm ja kaal 18–30 kg.
- Kogenud omanikule sobiv koer
- Lisatreening nõutav
- Naudib aktiivseid jalutuskäike
- Naudib jalutamist üle 2 tunni päevas
- Suur koer
- Heavy drool
- Vajab hoolitsemist iga päev
- Allergiaohtlik tõug
- Väga häälekas koer
- Valvekoer. Haugub ja annab häiret
- Võib kooseluks teiste loomadega vajada treeningut
- Võib kooseluks lastega vajada treeningut
Päritolu
Kanada eskimokoer töötas innuiitidega, et leida hüljeste hingamisauke ja hoida eemal suuri kiskjaid, nagu jääkarusid. Teda kasutati ka kelgukoerana. Arvatakse, et 1920. aastatel oli nende kodumaal 20 000 Kanada eskimokoera, kuid kõigest 50 aastaga langes see arv 200ni. See oli seotud mootorsaani leiutamisega – kelgukoeri enam ei vajatud. Pühendunud aretaja asus tõugu päästma, kuid Kanada eskimokoer on väljaspool Kanadat praegugi üsna haruldane.
Iseloom
Kanada eskimokoer on pigem spetsiaalne töökoer kui tavaline lemmikloom. Ta on aretatud vedama kuni 80 kg raskuseid koormaid üle 100 km päevas karmides arktilistes tingimustes ega tunne end hästi tavalistes kodustes tingimustes. Tugeva karjainstinkti tõttu on ta inimestesse kiinduv, mänguhimuline, uudishimulik ja häälekas.
Tervis
Kanada eskimokoer on üldiselt tugev ja terve tõug, kellel on vähe tõule omaseid haigusi.
Liikumine
Kanada eskimokoeral on tarvis palju tegevust, vähemalt kaks tundi päevas, et vajalik päevane koormus kätte saada. Kohustuslik on mõni väga aktiivne hobi, näiteks kelgukoerte võidusõit. Sooja ilmaga peaks energilist treeningut vältima, et ära hoida palavusnõrkust.
Toitumine
Suured koeratõud on suurema isuga ning vajavad väiksemate koertega võrreldes teistsuguses vahekorras toitained, sh vitamiine ja mineraale.
Hooldamine
Kanada eskimokoera soe ja ilmastikukindel karv koosneb tihedast aluskarvast ja 8–15 cm pikkusest pealiskarvast. Isaste koerte karv on pikem ja tihedam kaela ja õlavöötme ümber (lakk). Karva on vaja umbes kaks korda nädalas harjata. Iga päev peaks seda tegema siis, kui koer palju karva ajab.
Parim koeratõug lastega perre
Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.