Kerry blue terjer

Kerry Blue Terrier

Kompaktne, lihaseline koer Kerry blue terjer on tugev ja kaetud pehme, siidise, sinakavärvilise lainelise karvaga, kas mustade täppidega või ilma nendeta. Täiskasvanud isaste turjakõrgus on 46–48 cm ja kaal 15–17 kg, täiskasvanud emased on veidi väiksemad.

 • Kogenud omanikule sobiv koer
 • Mõningane treening nõutav
 • Naudib aktiivseid jalutuskäike
 • Naudib jalutamist tund aega päevas
 • Keskmine koer
 • Minimaalne ilastamine
 • Vajab hoolitsemist ülepäeva
 • Allergiaohutu tõug
 • Jutukas ja häälekas koer
 • Valvekoer. Haugub ja annab häiret
 • Võib kooseluks teiste loomadega vajada treeningut
 • Võib kooseluks lastega vajada treeningut

Päritolu

Kerry blue terjer on universaalne talukoer. Kerry blue kaitses talusid, hoidis kahjureid kontrolli all, pidas jahti ning tõi ära väikseid saakloomi ning isegi karjatas loomi. On öeldud, et ta pärineb koerast, kes ujus Iiri kallastele laevavrakist – kuigi sellest loost on erinevaid verisoone. Mõned ütlevad, et koer oli Hispaania armaada väike sinakashall spanjel, teised aga, et see oli Vene must terjer, kes mööda Tralee lahte ringi jooksis, ning kolmandad, et see oli kaubalaevalt pärit Portugali veekoer. Väidetavalt olevat koer paaritunud kohalike terjeritõugudega ning selle tulemusena oli tekkinud Kerry blue.

Iseloom

Tüüpiline Kerry blue terjer on valvas, kindlameelne, enesekindel ja võib olla ka kangekaelne. Ta peaks olema „distsiplineeritult vapper“, aga mõnikord võib distsiplineerimise osa kahtluse alla seada. Mõned isendid võivad teiste koertega problemaatiliselt käituda, seega on varajane ning põhjalik sotsialiseerimine ning pidev koolitamine hädavajalikud.

Tervis

Üldiselt võrdlemisi terve tõu kõige tavalisemateks terviseprobleemideks, millega kokku puututakse, on mõned silma- ja nahaprobleemid.

Liikumine

Koer peab iga päev vähemalt tund aega tegutsema, kuid Kerry blue terjer on rõõmuga nõus seda ka rohkem tegema, kui peremehel on võimalik seda pakkuda. Kerry blue terjer on väga mitmekülgne ning võib nautida nii agility't kui ka teisi koerte spordialasid. Pärast jalutuskäiku kontrollige tema kasukat, kuna see on rohuseemnete, kleepuvate nupukeste jms magnet.

Toitumine

Koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksid koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

Hooldamine

Pehme, siidine ja laineline karv ei vahetu ning vajab igapäevast harjamist ning pügamist iga kuue kuni kaheksa nädala tagant.

Parim koeratõug lastega perre

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.

Dog

Kas see tõug sobib sulle?

Igal koeral on oma ainulaadne iseloom, kuid osa instinkte ja käitumismustreid on neile kaasa sündinud. Vasta meie tõuküsimustikule ja selgita välja, millised koeratõud sobivad sinu soovide ning eluviisiga kõige paremini. Kui naudite koeraga samu asju, on teie kooselu suurema tõenäosusega õnnelik ja rahuldustpakkuv.

Mis saab edasi?

Looma võtmine varjupaigast

Varjupaigakoerale uue kodu pakkumine võib tuua suurt rahuldust. Tihtipeale tähendab see loomale elus uue võimaluse andmist. Päris oma kodu ootavaid koeri on väga palju. Hea mainega varjupaik on inimese ja looma kokkuviimisel väga hoolikas. Töötajad hindavad hoolikalt varjupaika sattunud koeri ning õpivad ka sinu peret ja eluviisi tundma, enne kui sind mõne koeraga kokku viivad. Nad nõustavad sind hea meelega ja vastavad võimalikele küsimustele, mis sul enne loomale kodu pakkumist kui ka selle ajal võivad tekkida.

Hea kasvataja otsimine

Kui eelistad tõukoera kutsikat, siis tuleb sul leida usaldusväärne koerakasvataja. Pöördu kennelliidu poole [LISA hüperLINK] või kennelklubi sekretäri poole, kes võib olla koostanud nimekirja saadaolevatest pesakondadest. Samuti saavad nad sind kohalike tõuaretajatega kokku viia. Soovitatav on valida selline kasvataja, kes kuulub kennelliitu ja on hõlmatud tõuaretuskavva. Külasta koeranäitusi, et kasvatajatega näost näkku kohtuda ja valitud tõugu kutsikate saadavuse kohta uurida.

Uue koera kojutoomine

Ükskõik kas tood koju väikse kutsika või täiskasvanud koera, on see kogu perele äärmiselt põnev aeg. Tähtsa päeva ootuses otsid ehk midagi, millega päevi täita. Õnneks on hulk asju, mille pead enne uue pereliikme saabumist korda ajama.