Tervis ja toitumine

Tervis ja toitumine

Kuidas oma koera õnneliku ja tervena hoida

Koerte tervis ja toitumine

Koerte tervis ja toitumine

Koerasport ja koera kehaline aktiivsus

Isegi kui sa jalutad koeraga iga päev eri radu või kui te armastate mõlemad pargis käia ja mängida, võid vahel tunda, et tahaksid vaheldust.
Loe lähemalt

Liikumine tagab tervise. Koera kehaline aktiivsus

Liikumine aitab su koeral hoida kaalu kontrolli all ja saavutada ideaalset kehalist seisundit, ammutada energiat ning säilitada kardiovaskulaar- ja immuunsüsteemi tervist. Kui lööd kaasa, saad eelmainitud tervisekasust ka ise osa!
Loe lähemalt

Koerte küüniste hooldus ja küünelõikus

Koer vajab küünelõikust harva, kui üldse, olgu tegemist energilise kutsika või täiskasvanud loomaga. Sellegipoolest on hea tema küünistel silma peal hoida ja igaks juhuks teada, kuidas neid lõigata.
Loe lähemalt

Koera taastumine operatsioonist

Kui su neljajalgset semu ootab ees operatsioon, on hea teada, mis sellele järgneb, et saaksid teha lemmiku olemise võimalikult mugavaks. Loomaarst annab sulle täpset teavet konkreetse koera ravi ja taastumise kohta, mis aitab loomal jälle iseendaks muutuda.
Loe lähemalt

Toimetulek amputeeritud jäsemega koeraga

Olgugi et tegemist on suure operatsiooniga, tuleb amputatsioon koertele pigem kasuks kui kahjuks, kuna selle käigus eemaldatakse valu ja piina allikas. Lõpuks on amputeerimise eesmärk muuta looma elu kergemaks ja seda tehakse üksnes juhul, kui loomaarst leiab, et protseduur täidab selle eesmärgi.
Loe lähemalt

Koerte kurtus

Koer võib olla kurt sünnist saadik või kaotada kuulmise vigastuse, haiguse või lihtsalt vanaduse tõttu. Olgu põhjus milline tahes, sina saad loomale paljuski toeks olla.
Loe lähemalt

Koera diabeet

Diabeet on keeruline haigus, mis kujuneb enamasti välja vanemaealistel koertel. Nii nagu inimestel, võib diabeet ka koertel hulga ebameeldivaid sümptomeid tekitada. Kui seda aga hoolega kontrolli all hoida, ei pea haigus tingimata looma elukvaliteeti mõjutama.
Loe lähemalt

Toimetulek halvatud koeraga

Kui su koeral on vigastus või haigus, mis lõpeb halvatusega, on üht-teist, mis sa saad ära teha, et aidata tal endiselt õnnelikku ja energilist elu elada. Koostasime halvatud koeraga toimetuleku kohta juhendi, et selgitada seda sulle lähemalt.
Loe lähemalt

Pimeda koera eest hoolitsemine

Isegi kui su koer on pime, ei suuda miski tema seiklushimulist ja lõbusat meelt murda! Koerad tulevad nägemise kaotusega hästi toime. Vaja on vaid teatud muudatusi nende eest hoolitsemises – ja nad on tagasi käppadel. Tegelikult on nii, et kui looma nägemise kaotust kompenseeritakse, võib ta elu olla täpipealt sama tore kui enne.
Loe lähemalt

Kas teil on ülekaaluline koer?

Nii nagu inimesed, võivad ka koerad vahel kaalus juurde võtta, eriti kui nad jäävad vanemaks ja passiivsemaks.
Loe lähemalt

Kehavormi hindamise töövahend

Te armastate oma koera just sellisena, nagu ta on, nii et ilmselt ei tekita paar lisakilo teile just palju muret. Tervise seisukohast on see aga väga oluline!
Loe lähemalt

Koera kehavormi hindamine

Olete kindlasti teadlik, et teie koer on ainulaadne. Kas teadsite aga, et ta erineb teistest ka toitaine- ja energiavajaduse poolest?
Loe lähemalt

Millele koera tiinuse ajal tähelepanu pöörata?

Sinu koerast saab õnnelik ema, kes kasvatab imearmsaid kutsikaid – põnev, kas pole! Hea uudis on see, et peaaegu kõik koerte tiinused kulgevad muretult ja koerad on üldjuhul väga head emad.
Loe lähemalt

Koerte tiinus ja poegimine

Pole midagi toredamat kui uudis, et teie koeral sünnivad kutsikad! Kuna koera tiinus kestab kõigest kaks kuud, siis on uued karvakerad õige pea kohal!
Loe lähemalt

Tiine koera toitmine

Tiinus on imeline, aga väsitav, seda nii loomale kui ka teile. Armsate karvakerade lisandumine teie perre on igati vahva, kuid üleannetu pesakonna sünnitamine, kasvatamine ja hooldamine tähendab koeraema jaoks tööd ja vaeva.
Loe lähemalt

Täiskasvanud koera toitmine

Tillukesest kutsikast on saanud täiskasvanud koer. Aeg on jätta kutsikatoiduga hüvasti ja tutvustada loomale täiskasvanud koera toitu. Tavaliselt toimub see väikeste tõugude puhul 12. elukuul, gigantsetel tõugudel umbes 24. elukuul.
Loe lähemalt

Sinu koerale sobiva toidu leidmine

Kõik koerad on erinevad. Seetõttu on hea teada, et saadaval on lai valik spetsiaalse koostisega toitusid, mis katavad kõikvõimalikud toitainevajadused – alates kehakaalu kontrolli all hoidmisest kuni haigusteni välja.
Loe lähemalt

Tervislik ja tasakaalustatud toit koertele

Selleks et koer oleks võimalikult kaua terve, õnnelik ja aktiivne, peab tema menüü sisaldama õiges tasakaalus kuue põhirühma toitaineid: valgud, rasvad/õlid, vitamiinid, mineraalained, süsivesikud ja vesi.
Loe lähemalt

Ohtlikud ained ja mürgised toidud

Koerad ei tohi süüa paljusid üldlevinud toiduaineid ja muid aineid, sh taimi, kuna need mõjuvad loomale mürgiselt. Osa neist on teile tuttavad, osa aga võib tulla üllatusena.
Loe lähemalt

Nõuanded koera tervislikuks tiinuseks

Kui sinu koer on õnnelik, siis oled seda ka sina. Veendu, et sinu tiine koer on terve ja tunneb end võimalikult mugavalt – nii tema enda kui ka varsti saabuvate kutsikate pärast!
Loe lähemalt